Severočeši si sebevědomí nezvedli, Bekse podlehli 65:71. A nadstavbovou část zakončili čtyřmi neúspěchy v řadě. „Nemá cenu se v tom pitvat, to by byla přímá cesta do záhuby. Play-off začíná od nuly, musíme do toho jít s čistou hlavou,“ má jasno děčínský kapitán a pivot Jakub Houška.

Play-off startuje Děčín doma, první dva zápasy sehraje v 9. a 10. března. Vždy od 18 hodin.

Dobře rozehraný zápas proti Pardubicím jste ztratili. Co se stalo?
Kámen úrazu byl v našem útoku. Dát doma 65 bodů je prostě málo. Pardubice si chodily pod koš pro fauly. A sudí jim to hodně pískali. I když některé situace byly spornější. Ale na to se nebudeme vymlouvat. V obraně to bylo dobré, ale ten útok je potřeba určitě vypilovat.

Vy jste dostal technickou. Byla to reakce na spornější situace?
To bych neřešil. Smál jsem se na Ela (Levell Sanders – trenér Pardubic) a on na mě. Oba jsme věděli, že tam byl neodpískaný faul. A rozhodčí se rozhodli tak, jak se rozhodli. Ale nechci se k nim vyjadřovat, to vůbec. Prohráli jsme si to sami.

Prohráli jste počtvrté v řadě, což není zrovna ideální bilance.
Já bych byl v klidu, to hlavní teprve přijde. Nelámal bych si s tím hlavu. Poslední dva venkovní zápasy nebyly dobré. Doma jsme zahráli dobře proti Nymburku a i proti Pardubicím. Asi jsme moc chtěli, možná to chtělo hrát více uvolněně.

Nebude po této negativní šňůře porážek problém se sebevědomím?
Nemá cenu se v tom pitvat, to by byl přímá cesta do záhuby. Play-off začíná od nuly, musíme do toho jít s čistou hlavou.

V play-off narazíte na Svitavy.
Bude to v pohodě, před dvěma týdny jsme je doma porazili o dvacet (smích). Teď vážně, bude to těžké. Já se na to těším, budou tam kluci, co hrávali v Děčíně. V lize to máme 2:2, poslední zápas u nich byl z naší strany tragický. Musíme se vrátit k naší poctivé obraně, to bude jeden z klíčů úspěchu.

Každopádně případné čtvrté finále v Nymburku je v teoretické rovině.
No, to by muselo Olomoucko vyřadit Opavu a my porazit Svitavy. Aby se o tom vůbec uvažovalo. Ale my koukáme sami na sebe, musíme zvládnout svůj boj. Pak se uvidí, jak se to bude dál vyvíjet.

Zdá se, že v posledních zápasech máte horší druhé poločasy. Takže taková fotbalová Sparta, co?
Nechci být jako fotbalová Sparta. Aktuálně se nacházejí v hrozném stádiu. To u nás není. Ale je pravda, že ty druhé poločasy máme horší. Proti Pardubicím to ale zase takový propadák nebyl.

Co pro vás znamená přepnutí na mód play-off?
Nedostávat body z pod koše, nenechat soupeři prostor na jednoduché střely.

Máte už připravený nějaký rituál?
Do pondělí je čas. Ale určitě něco vymyslíme.