Svitavští Tuřiv úvodních dvou zápasech čtvrtfinále převálcovali děčínské basketbalisty a zadupali je do země. Zdrcení Válečníci teď budou muset povstat z prachu, aby si vynutili prodloužení série.

Čtvrtfinále na čtyři výhry se v pátek a sobotu přesune do Svitav za stavu 2:0 pro Tury. Favorizovaný Děčín tak potřebuje Na Střelnici alespoň jednou uspět, jenže to se mu v letošní sezoně ještě nepovedlo. A to měl hned tři příležitosti. Pokaždé se však vracel domů s dvouciferným debaklem.

„V prvním utkání na nás vlítli a smetli nás. Přijde mi, že jsme z toho byli opaření. Musíme teď zvednout hlavy a začít hrát. Jestli se nám to nepodaří, tak nám končí sezona, a to nikdo nechce,“ říká pivot Pavel Houška.

„Musíme se teď oklepat a dát hlavy nahoru, protože série se hraje na čtyři vítězství,“ burcuje trenér Děčína Pavel Budínský.

Je nejvyšší čas, aby Severočeši vylepšili zápornou bilanci na svitavské palubovce. „Co si budeme povídat, od předloňského října jsme tam nevyhráli… Ale výhodu domácí palubovky jsme absolutně nevyužili, takže nám nezbývá než tam bezpodmínečně jednou vyhrát,“ má jasno Houška.

„Svitavští disponují velkou ofenzivní silou, doma dávají hodně bodů, naopak my máme dlouhodobě problémy s útokem. Potřebujeme je ubránit na přijatelném skóre kolem sedmdesáti,“ dumá nahlas Houška.

Svitavským tak hraje všechno do karet, stále se však mají na pozoru. „Vedeme 2:0, ale série bude ještě velmi náročná, protože Děčín je mužstvo válečníků a určitě bude chtít u nás zabojovat o první výhru v sérii,“ uvědomuje si kouč Turů Lubomír Růžička.