Svěřenci trenéra Petra Czudka skvěle začali a v nástupu do druhé čtvrtiny vedli 26:15. Soupeř odpověděl a když do poločasu skóre otočil, vypadalo to na jasnou záležitost. Slezané však nesložili zbraně a po koši Štěpánka čtyři minuty před koncem náskok Válečníku z prvního duelu smazali (81:62).

Opava však závěr celkově vůbec nezvládla a vítězství 87:83 jí stačit na postup rozhodně nemohlo. Děčín táhl za postupem se Šimonem Ježkem také Tomáš Pomikálek, který zaznamenal stejně jako jeho parťák 20 bodů.

V domácím dresu se nejvíce činili Rostislav Dragoun a Radim Klečka, autoři 13 bodů.

Zajímavostí je, že oba týmy se střetly potřetí ve čtyřech dnech. Mimo evropský pohár zvítězila Opava ve středečním 2. kole ligové nadstavby 91:77.

V semifinále čeká na BK ARMEX Děčín rakouský celek Swans Gmunden. Druhou dvojici tvoří Pardubice a Hallmann Vienna.