Válečníci totiž v pátém semifinále porazili Pardubice na jejich palubovce 69:61 a v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy vyhráli nečekaně hladce 4:1.

Domácí napálili začátek a rychle vedli 6:0. Děčín však hraje v semifinále v neuvěřitelné pohodě. Parádně mu vyšel přelom prvních dvou čtvrtin, když soupeři pláchl na sedm bodů. Beksa pak prakticky celý kvartál honila manko. A když se jí to podařilo, Válečníci znovu odskočili. Skoro to vypadalo, že si řekli: Dáme trojku, kdy potřebujeme…

Také v úvodu třetí části dvakrát poslali míč do pardubického koše z dálky, čímž se opět dostali do psychické výhody. Pardubičtí si patrně uvědomili vážnost situace a prudce zvýšili aktivitu. Jenže severočeská baterie trojek byla nevyčerpatelná. Za celý čtvrtý kvartál se nedostali do minusu. Jejich postup korunoval, jak jinak z dálky, Šiška.

Ve finále čeká na Severočechy opět Nymburk, který vyřadil Opavu také 4:1 na zápasy. „Je to možná překvapivé. Pardubice byly podle výsledků v sezoně lepším týmem, měly výhodu domácího prostředí. Ale projevila se asi zkušenost a mentalita Děčína. Vyhráli 4:1 a potřetí se opakuje stejné finále a my chceme, aby končilo jako ta předešlá," přeje si Jiří Welsch, zkušený basketbalista Nymburka.

Pavel Budínský, trenér BK ARMEX Děčín:

"Chtěl bych předně poděkovat trenérům i hráčům Pardubic za velmi korektní sérii. My jsme si ji velmi užívali. Samozřejmě, že mezi kluby panuji obrovská rivalita, to se ví, ale byla to výborná propagace basketu obecně. Myslím si, že se tato náročná série projevila na únavě některých našich hráčů. Měli jsme však mentální výhodu v tom, že kdybychom prohráli, tak se série vrací k nám do Děčína. Případně do Pardubic k sedmému utkání. Já bych chtěl vyzdvihnout v prvním poločase naší aktivitu na útočném doskoku a především náhradníky, kteří přišli z lavičky a vybudovali nám určitý náskok. V poločase jsme si chtěli udržet naději, protože jsme tušili, že Pardubice budou hrát po přestávce jako o život. Ve druhé půli rozhodla naše vůle a vnitřní mentální síla. A hlavně jsme trefovali šťastné střely, které soupeře zalomí.. Prostě nám přála paní Štěstěna. Každopádně bych rád vyzdvihl všechny své hráče za to, jak se s celou sérii popasovali. Jak jsme se prezentovali, jak jsme hráli. Asi je to překvapení, že jsme vyhráli 4:1. Nicméně si myslím, že po celou sérii nás provázela dobrá defenzíva. A tím, že to byly více defenzivní zápasy, což v této fázi sezony bývá, jsme první výhrou v sérii, dokázali dostat pohodu na naší stranu. A když jsme si přivezli vedení 3:1, bylo vidět, že jsou Pardubice pod dekou. Využili jsme toho a sérii jsme zavřeli. Pro nás je to třetí finále v řadě. Už nevím, co bych k tomu řekl víc, protože jsme plný dojmů."

Levell Sanders, trenér BK JIP Pardubice:

"Zaprvé bych chtěl pogratulovat týmu Děčína a trenéru Budinskému za výkony, které předvedli v celé sérii. Jednalo se o fyzickou sérii. Přestože skončila 4:1 pro soupeře, byla daleko těžší, než ukazuje konečné skóre. Pro diváky to byly určitě dobré zápasy play off na sledování. Nechci teď říkat, co jsme mohli udělat a co jsme neudělali. Musím dát kredit Děčínu, protože vyhrál sérii. Děčín sice trefoval šťastné střely, ale tomu štěstí jde naproti tvrdou prací. Nebyla to náhoda. Chtěl bych také vyzdvihnout naše kluky, protože jsme se rvali , co to šlo. Jsme zklamaní z toho, že jsme se v některých zápasech nevyrovnali Děčínu ve fyzičnosti. To byl klíč pro tuto sérii. Když se podíváme zpátky, nebylo to tím, že bychom soupeře neodstavovali, nebo ho nebrali na záda, ale Děčín chtěl prostě více míč. A byl schopný je dostat. Opakuji, to byl jeden z klíčů této série. Pro mě osobně je to záležitost, ze které se chci poučit a růst z ní. Musíme si projít nějakými nepříjemnými záležitostmi, a to mohu potvrdit ze své zkušenosti, abychom se mohli posunout dál. I Děčín měl léta, kdy se mu nedařilo udělat ten krok do finále a teď je v něm potřetí v řadě. Určitě jsme zklamání, ale sezona pro nás ještě nekončí. Musíme se zvednout, protože život jde dál. "

BK JIP Pardubice - BK ARMEX Děčín 61:69 (14:20, 30:32, 44:47)

Body: Pandula 11, Burnett, Švrdlík a Autrey po 10, Wall 7, Nečas 5, Půlpán 4, Škranc a Kohout po 2 – Vyoral 18, Ježek 12, Pomikálek 9, P. Houška 7, J. Houška 6, Šiška, Krakovič a Landa po 5, Palyza 2. Rozhodčí: Matějek, Dolinek, Vondráček. Fauly: 20:21. Tr. hody: 19/15 – 16/13. Trojky: 2:12. Doskoky: 41:36. Diváci: 1312. Konečný stav série: 1:4.

BK ARMEX DĚČÍN - radost po postupu.Zdroj: BK ARMEX Děčín