Válečníci vlétli do sedmého špílu excelentně, brzy si vybudovali desetibodový náskok a za první čtvrtku nastříleli 22 bodů. Opava sice vyhrála poločas, v tom druhém ale Severočeši utáhli šrouby v obraně, povolili Slezanům 23 bodů a nakonec dohrávali konec v postupové euforii. „Byla to neuvěřitelně těžká série. Před kluky smekám, neuvěřitelně bojovali. Zápas se pro nás vyvíjel dobře, druhá čtvrtina nám ale v obraně utekla. Byl to obrovský boj o každý milimetr hřiště. Klukům za jejich výkon gratuluji,“ pochvaloval si děčínský kouč Tomáš Grepl. 

Opava po změně stran selhala střelecky, ani jednou nedobyla děčínskou pevnost a sezóna pro ní končí. „Samozřejmě nás to mrzí, Děčín postoupil zaslouženě. My jsme dnes byli bohužel daleko od toho, abychom zde vyhráli. Spíše nás ty tři zápasy před tím, které jsme tady odehráli. Sezóna pro nás končí neúspěchem, naše účast v Lize mistrů si vybrala svou daň. Musím Tomášovi pogratulovat, je to pro něj nultá sezóna a ten postup je pro něj určitou odměnou. My jedeme domů zklamaní,“ zasmušile pravil trenér Opavy Petr Czudek. 

Domácí opět bodově táhl Lamb Autrey, který nasázel 22 bodů. Skvělý zápas odehrál také kapitán Jakub Krakovič, který odvedl pod košem obrovské penzum práce. „Základem bylo domácí prostředí, konkrétně v dnešním zápase nám to dávalo sílu. Bylo to od nás hodně odbojované,“ pravil unavený, ale šťastný Jakub Krakovič. 

Válečníci narazí v semifinále na silné Svitavy, začínat budou na svitavské palubovce. „Svitavy jsou opět talentovanější tým, než my. Sází na cizince, je to jiný tým, než Opava. Mají slušný rozpočet, hráči jsou silní, mají plno střelců na perimetru. Čeká nás další těžká šichta,“ dodal Tomáš Grepl.

BK ARMEX Děčín – BK Opava 79:62 (22:15, 38:39, 53:47)

Nejvíce bodů: Autrey 22, Krakovič 13, Šiška a Carlson 11, Pomikálek 9 – Bujnoch 14, Zbránek, Gniadek a Šiřina 10. Trojky: 24/9:31/9. Trestné hody: 19/12:19/13. Doskoky: 40:36. Fauly: 20:22. Diváci: 1100. Konečný stav série: 4:3.

Semifinálové dvojice: Nymburk – Olomoucko, Svitavy – Děčín.