„Nebyli jsme lepší, ale šťastnější. Podržel nás útok, bez toho bychom to nezvládli. V obraně to nebylo dobré, to musíme prostě zlepšit. Klukům chci ale poděkovat, vymačkali ze sebe heroický výkon,“ podotkl děčínský kouč Tomáš Grepl.

Slezané přitom nastoupili ve velké stylu, vyrovnali se s taktikou Děčína a dostali se do vedení 22:7. V první čtvrtině nastříleli sedm trojek! I tak ale utkání ztratili. „Vstup jsme měli dobrý, Děčín nastoupil s agresivní obranou. My se ale nenechali zastrašit a hráli to, co jsme chtěli. Bohužel nám hodně nevyšly sudé čtvrtiny, navíc jsme měli v prvním poločase hodně špatný útočný doskok,“ litoval trenér Opavy Petr Czudek.

Na palubovce to vřelo, hned pět hráčů nedohrálo kvůli pěti faulům. Dva na domácí straně, hned tři na té opavské. „Je to play-off, neznáme bratra. Krom vlastních spoluhráčů samozřejmě. Sympatie jdou stranou, nesmíš nikomu dát ani metr,“ zdůraznil děčínský basketbalista Šimon Ježek.

Závěr Děčín urval doslova silou, dramatickou koncovku nepřipustil a je jeden zápas od postupu do semifinále. Šestý zápas se hraje v úterý před opavským publikem. „Musíme se zmobilizovat a zkusit to v Opavě urvat. Ale bude to nesmírně těžké, čeká nás bouřlivá atmosféra. Nebude to jednoduché,“ má jasno Grepl.

Opava se bude chtít ještě na sever Čech vrátit. „Výsledek je pro nás krutý, nedá se nic dělat. Třikrát jsme tady chtěli vyhrát, nepovedlo se. Věřím, že se do Děčína vrátíme a na ten čtvrtý pokus tady uspějeme,“ odhodlaně dodal Petr Czudek.

BK ARMEX Děčín - BK Opava 93:87 (21:28, 52:50, 65:70)

Nejvíce bodů: Feštr 19, Pomikálek 17, Ježek 13, Šiška 12 - Zbránek 16, Klečka a Šiřina 12. Diváci: 1150.