Severočeši připsali třetí výhru v sezóně a v nekompletní tabulce se posunuli na osmé místo právě před ostravský celek. „Za výhru jsme samozřejmě rádi. Ostrava přijela bez Bohačika a bylo to znát. Třeba tím, že jsme měli 17 útočných doskoků. V poslední době to byl pro nás zápasový maratón. Výkon to nebyl dobrý. Nic se pro nás nemění, stále musíme pracovat, protože jsme biti v plno ohledech. Teď se musíme připravovat na další domácí zápas s Kolínem, který chceme zvládnout,“ zhodnotil utkání děčínský trenér Tomáš Grepl.

Tomu chyběl kvůli pozitivnímu testu na koronavir Martin Mach, do dresu se tak nečekaně oblékl veterán Robert Landa. „Ale ani jsem tam nemusel. Bylo to hlavně kvůli Bohačíkovi. Ale ten nakonec nenastoupil. Hlavně, že se vyhrálo,“ culil se ryšavý Landa.

Válečníci si vytvořili náskok hned v první čtvrtině. I když se po změně stran zdálo, že by se Ostrava mohla dotáhnout, závěr patřil opět děčínským basketbalistům. „Upřímně si myslím, že skóre neodpovídá průběhu hry. Sehráli jsme dobrý zápas, v závěru asi došly síly. Alfou a omegou byl fakt, že nám chyběl Petr Bohačík. I když jsme hráli těsnou obranu, stejně nás přeskákali,“ klopil oči ostravský Filip Šmíd.

Domácí střelecky táhl Tomáš Pomikálek, který dal 22 bodů. Filip Kroutil pak zaznamenal 21 bodů, když trefil tři trojbodové pokusy. „Za mě spokojenost,“ usmál se po zápase druhý nejlepší střelec celého zápasu. „Podle mě zasloužené vítězství. Na začátku jsme nastoupili s velkou energií a vervou. Celý zápas jsme vedli, nebyl tam nějaký velký kiks, kdy by to šlo do mínusového skóre. Možná nejlepší týmový výkon v sezóně,“ podotkl.

Slezané připsali šestou porážku v sezóně. „Několikrát jsme se dostali po deset bodů a začali tak nějak hrát, co jsme chtěli. Ale byly tam momenty, které nás zastavily. Soupeř toho využil. Jakmile měl náskok deset a více, uklidnil se. Sami jsme vyrobily hodně chyb. V závěru jsme hráli vabank, nedali pár protiútoku a soupeř trestal. Samozřejmě chyběl Peter Bohačík,“ stručně pravil ostravský kouč Peter Bálint.

Na pořadu dne je reprezentační pauza, Válečníci půjdou do akce ve čtvrtek 3. prosince, kdy doma od 18 hodin hostí Kolín.

BK ARMEX Děčín - NH Ostrava 94:75 (22:16, 46:32, 65:54)
Nejvíce bodů: Pomikálek 22, Kroutil 21, Šiška 12, Žikla 11 - Heinzl a Waterman 16, Alleyn 14.