„Ohromně nám to sedlo, Svitavám vůbec. Nejlepší výkon v sérii, byl to úplně jiný zápas, než ty předešlé. Tohle je ten výkon, který jsme si představovali,“ usmíval se šťastný děčínský pivot Robert Landa.

Severočeši vyhráli už první čtvrtinu, parádně nastoupili do druhého poločasu, kdy si hýčkali obrovský náskok. A v pohodě si dokráčeli pro druhé čtvrtfinálové vítězství. „Viděl jsem dvanáct odhodlaných Válečníků s velkým srdcem. Hráči se nechtěli loučit porážkou na domácí palubovce,“ cenil si výkonu svých svěřenců trenér Děčína Pavel Budínský.

Válečníci výborně eliminovali svitavské opory. Marko, Kerr, nebo Petway byli jen stínem. „Domácí předvedli výborný výkon a jasně dominovali. Už v první čtvrtině tam byly náznaky, že budeme mít problémy. My jsme neproměňovali jednoduché střely. A pak to na nás padlo,“ litoval kouč Svitav Lubomír Růžička.

Další dobrou zprávou je fakt, že všech dvanáct děčínských basketbalistů se střelecky prosadilo. Tím nejlepším byl Pavel Houška, který nasázel třináct bodů. „Pokud bych to bral jako ve škole, tak za předvedený výkon by si všichni hráči zasloužili výbornou známku. Bylo tam nasazení, spolupráce. Celkový dojem byl velmi dobrý,“ přemítal Budínský.

„Ani po změně stran jsme se do hry nedostali. Děčín hru zcela kontroloval,“ suše podotkl Růžička.

V sobotu se celá série přesouvá do Svitav. Děčínští tam sice v sezóně vyhráli jen jednou. Ale rádi by navázali na středeční výkon, který měl výborné parametry.

„Rádi bychom čerpali právě z pátého zápasu. Nám to dneska sedlo a musíme hrát i venku. Tohle musíme mít v hlavách. Chceme se ještě vrátit do Děčína. A postoupit,“ má jasno Robert Landa.

„Náš výkon nebyl dobrý. Věřím, že v sobotu se dáme dohromady a před vlastními fanoušky postoupíme,“ řekl svitavský Luboš Kovář.

BK ARMEX Děčín - DEKSTONE Tuři Svitavy 84:61 (18:12, 43:28, 67:42)

Nejvíce bodů: P. Houška 13, Pomikálek 10, Feštr 9, Krakovič 8 - Slezák 12, Teplý 9, Puršl 8. Trojky: 26/9 – 24/10. Trestné hody: 20/15 – 15/9. Doskoky: 42:31. Fauly: 17:20. Diváci: 1020. Stav série: 2:3.