Severočeši vlétli na pardubickou Beksu jako uragán, rychle vedli 11:0, hosté se prosadili až po pěti minutách. „Děčín na nás skočil, měl větší energii. My jsme ten začátek nechytli,“ smutně přiznal kouč Pardubic Levell Sanders.

„Nám se povedl vstup, až trochu nečekaně, pomohly nám úspěšné střely z venku,“ pochvaloval si děčínský kouč Tomáš Grepl.

Hosté ale zápas dorovnali, do poslední čtvrtiny se šlo za stavu 59:59. Závěrečná desetiminutovka ale patřila Válečníkům, kteří si v ní vzali jedenáctibodový náskok zpět. „Ač tomu výsledek nenapovídá, bylo to vyrovnané utkání. Rozhodly maličkosti, jsme rádi, že se to povedlo,“ pokračoval Grepl.

„Bohužel jsme hodně faulovali, Děčín střílel o dvacet šestek víc, než my. V závěru to byl od nás chaotický výkon,“ připustil pardubický Radek Nečas.

Válečníci tak ve čtvrtfinále play-off vyzvou Opavu. „Sice jsme je třikrát v lize porazili, ale Opava je teď jiná, než na začátku. Bude to pěkná série, Opava je ryze český tým, který hraje dobrý basket a má výborné fanoušky,“ uzavřel vše děčínský rozehrávač Ondřej Šiška.

Děčín – Pardubice 80:69 (22:17, 38:40, 59:59)

Nejvíce bodů: Autrey 21, Šiška 15, Pomikálek 11 – Kohout 13, Jackson 12, Švrdlík 11. Diváci: 900.