„My jsme to odbojovali od první do poslední minuty. Klukům nemám co vytknout Nymburk má kvalitní a hodně našlapaný kádr. Bylo těžké se s nimi udržet,“ přiznal po zápase děčínský kouč Tomáš Grepl.

„Atmosféra byla skvělá, diváci nám pomohli, že jsme tady vyhráli. V úterý to v Nymburku ukončíme,“ stručně poznamenal trenér Nymburka Oren Amiel.

Hosté se v průběhu zápasu dostali až do náskoku devatenácti bodů, Válečníci se ale v poslední čtvrtině vyburcovali, našli ještě zbytek sil a dostali se až na čtyři body. „Je hezké, že jsme ukázali, že i když tečeme proti tak silnému týmu skoro o dvacet bodů, tak jsme to nezabalili a donutili Nymburk obávat se o výsledek. Dělali jsme co jsme mohli, ale nestačilo to,“ podotkl unavený děčínský pivot Robert Landa.

I když děčínští fanoušci po zápase dlouho ve stoje tleskali svým hrdinům, k titulu je opět velmi blízko Nymburk. V úterý se hraje třetí zápas na palubovce několikanásobného mistra. „Děčín si tohle finále za celou sezónu zaslouží. Nečekal jsem, že nás v poslední čtvrtině stáhne. Ale my na to nebereme ohledy, v úterý se to pokusíme u nás ukončit,“ zdůraznil nymburský kapitán Pavel Pumprla.

„Musíme pořádně zregenerovat a pokusit se v úterý opět makat celých čtyřicet minut,“ dodal na závěr Tomáš Grepl.

BK ARMEX Děčín – ČEZ Basketball Nymburk 65:76 (14:19, 28:35, 46:63)

Nejvíce bodů: Autrey 25, Feštr 13, Šiška 11, Pomikálek a Krakovič 5 – Hruban 20, E. Lawrence 18, Myers 14, Bend 11, Peterka 7. Doskoky: 38:41. Trojky: 8/25 – 7/23. Diváků: 1 200 (vyprodáno). Stav série: 0:2.