„My jsme chtěli napravit dojem ze Svitav, což se povedlo měrou vrchovatou. Dali jsme sto bodů, všichni z týmu se zapojili do skórování. Dali jsme 28 bodů z rychlého protiútoku, kde vidím primární důvod naší výhry. Také naše lavička přestřílela tu hostů,“ pochvaloval si spokojený děčínský trenér Pavel Budínský.

„My jsme vyrobili neuvěřitelné množství chyb, hlavně obranných. Myslím, že jsme dostali takových dvacet laciných košů z rychlého protiútoku. Na to, jak máme zkušené hráče, tak by se tohle nemělo stávat. Hráli jsme trochu nervózně, chtěli napravit zápas s Brnem, ale vydrželi jen jednu čtvrtinu,“ smutně podotkl kouč Olomoucka Predrag Benaček.

Severočeši postupně navyšovali vedení, nakonec měli v cíli +16 bodů. „Nezpanikařili jsme a dovedli zápas, jenž se musel líbit, do vítězného konce. Byla tam spousta krásných akcí na obou stranách, ale myslím, že jsme si to víc zasloužili za lepší defenzivní projev a rychlejší pohyb směrem dopředu. Myslím, že můžeme být spokojení,“ pravil Budínský, který ale nezapomněl pochválit výkon soupeře. „Olomoucko bude výborným týmem, má zkušené, atraktivní a výborné hráče. Oba jejich zápasy budily respekt. S jakou atletičností a lehkostí jsou schopní hrát dobrý útok, což také prokázali především díky Lukáši Palyzovi,“ připomněl. Bývalý děčínský hráč nasázel 34 bodů. Olomoucku tu ale nestačilo.

Domácím hodně pomohli oba zahraniční hráči. Autrey a Carlson shodně nastříleli dvacet bodů. „Hráli jsme dobře jako tým. Musíme pokračovat v tréninku a tvrdé práci. Když budeme hrát rychle, střílet z volných pozic a poslouchat trenéra, bude to ok,“ usmíval se Carlson.

Už ve středu hraje Děčín pohár v Levicích.

BK ARMEX Děčín - BK Olomoucko 100:84 (23:22 51:42 76:58)

Nejvíce bodů: Carlson a Autrey 20, Kroutil 14, Pomikálek 12 - Palyza 34, Dunans 21, Močnik 9. Diváci: 670.