Ačkoliv proti trojnásobnému maďarskému mistrovi z Körmendu nezačali dobře, nakonec v Maroldovce slavili vítězství 87:70.

„S výhrou jsem samozřejmě spokojení. Ale náš výkon byl na určitých vlnách. Začátek nám nevyšel, chvilku trvalo, než jsme se adaptovali na styl maďarského soupeře. Přeci jen s takovými týmy nehrajete běžně, není to jako v lize,“ řekl po zápase děčínský trenér Pavel Budínský.

Jeho svěřenci načali obrat v závěru druhé čtvrtiny, po které na výsledkové tabuli svítil vyrovnaný stav. „Bylo důležité, že jsme to do poločasu srovnali. A pak už jsme byli lepším týmem,“ připustil děčínský kouč.

V poslední čtvrtině „zaujal“ řecký trenér maďarského souboru Antonis Constantinides. Ten šel diskutovat s rozhodčím přímo na palubovku. Následně byl vykázán do útrob celé haly. Domácí táhl opět Lamb Autrey, který nastřílel 25 bodů a trefil čtyři trojky.

Ačkoliv Válečníci vyhráli se sedmnáctibodovým polštářem, měl jejich vůdce na čele mírné vrásky. „V Levicích jsme vysoko prohráli, tudíž jsem hráče nabádal, aby se pokusili naše vedení ještě navyšovat. A to se nepovedlo, proto jsem s v závěru rozčiloval. Ve vyrovnané tabulce pak může rozhodovat právě skóre,“ prozradil.

Děčínští tak mají po třech zápasech evropského poháru bilanci dvou vítězství a jedné porážky. Následuje domácí zápas s Grazem. A pak dva těžké duely. „Postupují dva, vše je ještě otevřené. Je potřeba doma Graz porazit a pak nás čekají dva velmi těžké venkovní zápasy,“ zdůraznil Pavel Budínský.

Pokud sečteme ligové zápasy, tak Válečníci vyhráli pět utkání v řadě. „Je to takový příslib do budoucna. Je strašně znát, že jsme kompletní, že se nám vyhýbají zranění. Ale nesmíme to přeceňovat, ve sportu se to může hned otočit,“ dodal děčínský trenér.

BK ARMEX Děčín - Egis Körmend 87:70 (14:21, 42:42, 66:55)

Nejvíce bodů: Autrey 25, Feštr 15, Grunt 9, Ježek 8 - Delas 14, McNeail 13, Bradford 11, T. J. Price 11. Střelba za 2 body 18/30:23/52, za 3 body 10/29:2/20, TH 21/29:18/21. Doskoky 45:37 (útočné 9:12), asistence 19:8, ztráty 18:13, fauly 17:28. Diváci: 620.