Válečníci prohrávali od první čtvrtiny, před tou poslední ale ztráceli osm bodů. Závěrečné dějství ale nezvládli, zaslouženou výhru si odváží svěřenci Petra Czudka. „My jsme se ve hře drželi pouze první poločas. Ale jen díky útočným doskokům. Pak jsme ale netrefili vůbec nic a začali tahat za kratší konec. Opavě dneska napadaly těžké střely, i když jsme se snažili hrát obranu až do konce,“ hlesl zklamaný děčínský trenér Tomáš Grepl.

Hosty bodově táhl reprezentant Jakub Šiřina, který nasázel 27 bodů. Na domácí straně to byl tradičně Lamb Autrey, který dal 24 bodů. Děčínu to ale nebylo nic platné. „Mě moc mrzí, že 25 minut dřeme a bojujeme a pak jako bychom to vypustili. V jednu chvíli jsme se tam splašili. Dostali jsme dvě trojky a chtěli to pak strhnout individuálně. Opava pak dala jedenáct bodů v řadě, to se pak těžko dohání. A nakonec z toho byla tak vysoká porážka, což je hrozně moc,“ kroutil hlavou děčínský křídelník Tomáš Pomikálek.

To Slezané zůstávají v pohodě, v Maroldovce dominovali a jsou po třetím kole stále stoprocentní. „Mám velkou radost, tady jsme moc zápasu nevyhráli. V posledním play-off jsme tady čtyřikrát prohráli. V prvním poločase nás trápil útočný doskok domácích, přitom jsme zase tak špatně nehráli. Ve druhém poločase zafungovala zóna, což je vždy otázka hlavy soupeře, vypracovali si otevřené střely, nedali je a psychika hraje velkou roli. Zlobil nás jen Lamb Autrey, ostatní byli podle mě v křeči. Za výhru jsme rádi,“ pochvaloval si spokojený trenér Opavy Petr Czudek.

Děčínští Válečníci můžou porážku napravit ve středu, kdy na půdě Grazu sehrají třetí kolo Alpe Adria Cupu. V sobotu je pak v rámci ligové soutěže čeká doma mistrovský Nymburk.

BK ARMEX Děčín - BK Opava 63:87 (14:19 33:36 50:58)

Střelci: Autrey 24, Pomikálek 13, Šiška 7, Feštr 6, Kroutil 4, Carlson a Ježek a Grunt a Žikla 2, Landa 1 - Šiřina 27, Bujnoch 20, Kvapil a Jurečka 9, Gniadek 7, Bukovjan 5, Slavík a Švandrlík 3, Bratčenkov a Dragoun 2.

Diváci: 1025.