Děčínu patřila první půle. „Udrželi jsme se na obranném doskoku. První poločas nebyl z naší strany špatný,“ řekl hostující kouč Tomáš Grepl. „Nedali jsme do hry na začátku tolik energie, jako ve středečním utkání. Děčín zaslouženě vedl,“ uznal křídelník BK Opava Václav Bujnoch.

Hosté si v prvních dvaceti minutách udělali desetibodový polštář. „Soupeř se na nás dobře připravil, eliminoval naši hru. My jsme nebyli odvážní, nešly nám nohy. V prvním poločase nám nefungovala obrana. Hosté klidně mohli vést o dvacet bodů,“ podotkl opavský kouč Petr Czudek.

Zlom přišel po přestávce. Opava vsadila na agresivní zónu a ta ji šla k duhu. Ve třetí čtvrtině šla do vedení, a to už nepustila. „Třetí čtvrtina byla hodně dobrá. Do hry jsme dali hodně energie. Ve druhém poločase jsme zavřeli na Děčín na dvaadvaceti bodech, což je krásné,“ pochvaloval si domácí kouč. „Přesně takovou hrou se chceme v play off prezentovat,“ dodal Czudek.

„Třetí čtvrtka nám utekla. Domácí trefili těžké střely za tři. Nebyli jsme je schopni zastavit a to nás stálo zápas,“ přiznal Tomáš Grepl. Pátý zápas je na programu v nedělí na děčínské palubovce.

BK Opava – Děčín 74:63 (8:16, 31:41, 54:50)

Body: Bujnoch 14, Šiřina, Zbránek po 11, Gniadek, Klečka po10, Švandrlík 8, Kouřil 7, Jurečka 3 -Carlson 11, Autrey, Feštr, Landa po 10, Šiška 8, Krakovič 7, Pomikálek 4, Ježek 3. Rozhodčí: Hruša, Blahout, Karafiat. TH: 15/11:15/11. Trojky: 13:4. Doskoky: 33:36. Fauly: 20:19. Diváci: 779. Stav série 2:2.