Vstup do utkání se Děčínu nepovedl. Až do páté minuty měla jednoho jediného střelce a Ondřej Šiška vše bodově utáhnout nemohl. "Opava nás v úvodu přetáhla úplně ve všem, hlavně na útočném doskoku. Nebyli jsme schopni ubránit jediný útok. Šiřina hrál skvěle a ukázal, proč je reprezentační rozehrávač," byl po zápase kritický domácí kouč Tomáš Grepl. Válečníci tahali dlouho za kratší konec, soupeř jim odskočil až na 17 bodů. Ale ani to je nezlomilo. Prostřídali sestavu a začali postupně stahovat ztrátu, v poločase prohrávali již o dva body.

"Začátek byl z naší strany dobrý, bylo tam hodně energie a půjčovali jsme si míč. Soupeř pak přešel až na pět malých hráčů, kteří to trochu pobláznili a my jsme se nechali zbláznit," hledal příčiny ztráty jasného vedení trenér Opavy Petr Czudek. Ve třetí čtvrtině jeho tým ztratil i přesnost přihrávek. V poslední čtvrtině pak dala Opava jen jedenáct bodů.

"Dneska jsme byli šťastnějším týmem než tím lepším. Protože takto se vrátit do zápasu proti takovému týmu se nepovede každý den," ocenil obrat ve vývoji utkání Grepl. Podle jeho názoru hrál rozhodující roli v obratu a zisku druhého bodu výkon Lamba Autreyho, který Opavě nasázel 26 bodů, ke kterým přidal ještě sedm doskoků, což bylo nejvíce ze všech děčínských hráčů. "Byl to pekelný zápas. Nezačali jsme vůbec dobře, ale vrátit se do utkání s takovým soupeřem je velká věc. Jsem šťastný za bojovnost, kterou jsme předvedli," řekl po utkání hráč zápasu Autrey s tím, že bylo důležité udržet výhodu domácího prostředí a oba zápasy vyhrát. "Máme samozřejmě radost ze dvou bodů, ale série je stále otevřená a v Opavě to bude velmi těžké," dodal Autrey.

Série pokračuje příští týden dvěma zápasy v Opavě, kde čeká děčínské basketbalisty bouřlivé prostředí. "Čeká nás tam obrovská výzva. budeme se snažit na oba zápasy co nejlépe připravit," dodal děčínský trenér.

BK Armex Děčín - BK Opava 90:82 (14:28, 45:43, 71:71) - stav série 2:0

Body: Autrey 26, Šiška 15, Carlson a Krakovič po 11, Feštr 10, Ježek a Pomikálek po 5, Landa 4, Kroutil 3 - Šiřina 22, Bujnoch 11, Kvapil a Gniadek po 9, Dragoun, Klečka a Zbránek po 8, Kouřil 4, Jurečka 3.

TH: 18/24:14/17.