V dalším kole Severočeské ligy basketbalistů doma po zodpovědném výkonu porazili doposud vedoucí Slunetu Ústí nad Labem 82:71. Před samotným utkáním někteří domácí hráči nasadili černé pásky. Důvod? Jeden z domácích borců se v den zápasu oženil, tudíž za něj smutek drželi jeho spoluhráči.

Bylo znát, že odlehčená atmosféra pomohla týmu i na palubovce a úvodních 11:2 po krásných kombinačních akcích toho bylo přímým důkazem. Samozřejmě však Slovan nedokázal udržet poněkud náročné tempo hry, a to i vzhledem k nucenému prostřídání A-týmu a zlepšenému výkonu zprvu přepadlé Slunety, Varnsdorf do šaten odcházel s pětibodovým mankem. V tu dobu domácí po neúspěšných útocích nedokázali čelit obvyklým nájezdům rychlých křídel soupeře.

Během druhého poločasu hosté ovšem nebyli dostatečně soustředěni na hru a málo využívali svých zkušeností v soubojích s domácími hráči ve prospěch týmu, důsledkem čehož vyrobili dvě pětiminutová hluchá místa, v kterých prakticky neskórovali. Slovanu se naopak týmová hra dařila, obrana se snažila eliminovat hráče přebíhající v zóně a když trenér hostů trochu nepochopitelně nechával své střelecky disponované jedince sedět na lavičce, nápor Slovanu i díky úspěšně proměňovaným trestným hodům a dobrému pohybu v útoku vyústil v závěrečné, zhruba desetibodové, vedení (šňůra 19:2), které nakonec pár minut před koncem již bylo snadné udržet.

Slovan tak poskočil v tabulce na páté místo. Varnsdorf se v akci opět představí až 3. února v Mostě, děčínská Juniorka hraje 28. ledna v Roudnici.

SLOVAN VARNSDORF - SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM 82:71

Body Slovan: Šišulák 20, Voráček 18 (1x3), Novotný 16, Buben 15, Činka 8, Lehroch 3, Horáček 2, Vakulenko 0, Tomek 0.

Body Sluneta: Mrázek 15 (3x3), Zajíc 14 (1x3), Žalud 13 (3x3), …

Trestné hody: 55/29 (53%) – 12/7 (58%). Trojky: 1 – 9. Fauly: 17 – 33