O osudu zápasu se rozhodlo už v první desetiminutovce. Hosté drželi několik minut krok, konec první čtvrtky jim ale hrubě nevyšel. Nymburk v ní nakonec nastřílel 31 bodů a šel do osmnáctibodového trháku.

„Nechtěli jsem ten zápas podcenit. Věděli jsme, že Děčín bude chtít napravit náš první vzájemný zápas z jejich palubovky. Výsledek asi každý čekal,“ podotkl nymburský basketbalista Martin Kříž. „Hrát proti Nymburku je těžké. V momentální formě se s nimi můžeme těžko měřit. Samozřejmě jsme chtěli odevzdat do nejlepší výkon. Ale je opravdu extrémně těžké sehrát s Nymburkem vyrovnanou partii,“ hlesl děčínský rozehrávač Ondřej Šiška. Aktuálně nejlepší děčínský střelec zaznamenal ve dvou zápasech proti mistrovi pouhých sedm bodů.

Po změně stran se utkání prakticky dohrávalo. Oba týmy poslaly na hřiště lavičku. Hostující mladíci pak sehráli parádní poslední čtvrtinu, kterou prohráli 24:25. Děčínský Nestor Boyko trefil všechny tři pokusy za tři body a dal 13 bodů. Sedm bodů dal Sertič, pět Bobek. „Děčínští mladíci zaslouží kredit. Drželi s námi v závěru krok, rozběhali nás a vlastně i přehrávali,“ podotkl Kříž.

Válečníci jsou aktuálně na desátém místě tabulky. Nahrály jim ale další výsledky. Ostrava doma nestačila na Brno, Ústí nad Labem na vlastní palubovce podlehlo poslednímu Olomoucku.

Další zápas sehraje Děčín v sobotu v Praze. Od 17.30 nastoupí proti USK Praha.

ERA Basketball Nymburk – BK ARMEX Děčín 99:69 (31:13, 55:31, 74:45)

Nejvíce bodů: Harding 24, Palyza 11, Prewitt 11 - Kroutil 16, Boyko 13, Pomikálek 10.