Trenér Pavel Budínský postrádal čtveřici hráčů, na palubovku se nedostali Jakub Houška, Robert Landa, Šimon Ježek a Ondřej Šiška. Přesto hosté první desetiminutovku vyhráli 24:21. „V první čtvrtině jsme nenastoupili dobře, propadali jsme hlavně na doskoku,“ zlobil se nymburský křídelník Vojtěch Hruban.

„Opět jsme přijeli v osmi lidech a možná to vypadalo, že utkání bude mít jen formální charakter. My jsme se chtěli prezentovat solidním výkonem a myslím, že to tak i dopadlo. Přestože jsme prohráli o dvacet dva bodů, měli jsme i velmi dobré momenty v některých pasážích a můžeme být spokojení s dílčími cíli, jako že jsme vyhráli první a poslední čtvrtinu,“ zdůraznil děčínský trenér Pavel Budínský.

Jeho svěřencům zlomila vaz druhá čtvrtka. Děčín v ní nastřílel pouze sedm bodů a v poločase měl rázem šestnáctibodové manko. „Ve druhé čtvrtině jsme se zlepšili, vybudovali náskok a ten jsme pak už jen drželi. Děčín nesložil zbraně a bez nervozity hrál v pohodě, občas se prosadil těžkými střelami. Nenechal rozdíl narůst do vysokých čísel,“ všiml si Hruban.

„O výsledku se ale rozhodlo ve druhé, kdy nás Nymburk fyzicky zatlačil hlavně na útočném doskoku, kdy si pomohl po neúspěšných střelách. Nymburk pak už ví, jak při získání náskoku kontrolovat vývoj zápasu. Mohl měnit hráče, což v našem případě nešlo,“ posteskl si Budínský.

„Pro nás to byla velmi dobrá příprava na středeční zápas Ligy mistrů, z fyzického hlediska nás Děčín připravil dobře,“ byl spokojený kouč vítězů Oren Amiel.

Válečníky čeká další zápas už v pondělí 5. března. V předehrávce hostí od 17.10 na domácí palubovce Opavu.

Nymburk - Děčín 87:65 (21:24, 47:31, 71:47)

Body: Hruban 22 (4x 3, Ray 18 (2x 3, 7 doskoků), Lawrence 11 (1x 3, 8 asistence), Bohačík 10, Benda 9 (1x 3), Pumprla 6 (1), Vyoral 4 (7 doskoků, 4 asistence), Barac 4, Davis 2, Kříž 1, Peterka 0 - Bažant 17 (3x 3), Pomikálek 16 (1x 3, 11 doskoků), Halada 9 (7 doskoků), Grunt 9, P. Houška 6 (7 doskoků), Krakovič 4, Feštr 2,Kroutil 2. Diváci: 250