Pro tým z Prostějova sobota přitom nezačala dobrou zprávou. Kapitán Lukáš Palyza byl z důvodu zažívacích potíží ze hry ven, k dispozici nebyla ani další opory Radovan Kouřil a Viktor Vašát. Kouč Predrag Benáček však měl jiné trumfy a tím největším je nová hvězda týmu – Nemanja Bezbradica. Bývalý srbský reprezentant a hráč Partizanu Bělehrad do české ligy vstoupil famózně. Zaznamenal 29 bodů a 13 doskoků.

„Utkání jsme prohráli na obranném doskoku, kde se nám nepodařilo pokrýt jediného hráče. Nevím, co chceme hrát, když soupeři chyběli dva nejlepší hráči, a my jsme na něj nestačili,“ hodnotil trenér Děčína Tomáš Grepl.

„První zápas sezóny nám absolutně nevyšel. Nebyli jsme schopni ubránit Bezbradicu a na perimetru jsme nechávali až moc prostoru Feštrovi s Váňou. V útoku jsme se sice dostávali do úplně volných pozic, ale nebyli jsme se schopni trefit,“ kroutil hlavou děčínský basketbalista Martin Mach.

Prostějovský lodivod Predrag Benáček byl naopak na svůj nově poskládaný tým patřičně hrdý. „Gratuluji svému týmu, který se ještě více semkl a bojoval celých čtyřicet minut, od první do poslední vteřiny,“ prohlásil basketbalový stratég.
Bezbradica začal zápas ve velkém stylu a za poločas měl na kontě už 20 bodů a 8 doskoků. Náskok si Olomoucko drželo po zbytek zápasu i díky výbornému výkonu další posily Lukáše Feštra, který přišel právě z Děčína. „Pomohla nám dobrá střelba z dálky,“ chválil své opory Benáček, který místo nejlepšího hráče zápasu označil rovnou duo: Feštr – Bezbradica.

Ve středu hraje Děčín na půdě Hradce Králové. „Musíme si teď tenhle nepovedený zápas rozebrat, poučit se z chyb a hodit ho za hlavu, protože liga pokračuje dál. V Hradci se chceme prezentovat stejnou hrou, kterou jsme předváděli celou přípravu a zvítězit,“ má jasno Mach.

BK Olomoucko – BK ARMEX Děčín 91:77 (24:22, 46:39, 67:60)

Nejvíce bodů: Bezbradica 29, Feštr 20, Váňa 19, Šantejl 14 – Šiška 21, Pomikálek 18, Kroutil 16. Trojky: 13/26:6/26.

Trestné hody: 22/35:9/15. Doskoky: 53:39 (útočné 18:9), Fauly: 19:27. Diváci: 489.