Děčín - /PŘIDÁNA FOTOGALERIE/ „Byli jsme v jámě. Ale vylezli z ní a ještě jí zahrabali," odfrkl si trenér Pavel Budínský.

27.4.2015 2

BRAVO! Děčínští Válečníci doma porazili Prostějov 67:63. V semifinálové sérii tak vedou 2:1.Foto: DENÍK/Jaroslav Zeman

Skoro třicet pět minut děčínská Maroldovka trnula. Válečníci totiž tahali ve třetím semifinále proti prostějovským Orlům za kratší konec. V posledních minutách se ale Děčín vzepjal k neskutečnému obratu a zvítězil 67:63.

„Krásné ne? Mě se to tedy moc líbilo," smál se po zápase Robert Landa, jeden z největších dělníků na hřišti.

„Musím poděkovat všem hráčům za heroický výkon. Fanoušci dnes udělali unikátní kulisu. Kdo to viděl živě, musel mít husí kůži," pochvaloval si děčínský trenér Pavel Budínský.

Dlouho se třetí semifinálová bitva nesla v duchu té druhé. Prostějov byl lepší a krom první čtvrtiny si vytvořil náskok. Ten před čtvrtou čtvrtinou činil třináct bodů. „Na hráčích byly znát dozvuky porážky z Prostějova, kde nás domácí zdemolovali. Rozhodlo asi to, že jsme i po třetí čtvrtině stále věřili ve vítězství," vysvětloval Budínský.

Ještě pět minut před koncem Orli drželi vedení 58:53. Pak je ale pohltily vlastní chyby a neuvěřitelný závěr Děčína. „Střídal jsem Romana Marka, měl čtyři fauly. Kouřil hrál dobře. Když Marko znovu naskočil, byl studený. Domácí přitvrdili v obraně a my se tlačili do situacích, které pro nás byly hodně těžké. Musím přiznat, že jsme z toho výsledku hodně nešťastní," hlesl po zápase velmi smutný prostějovský trenér Zbyněk Choleva.

Tři a půl minuty před koncem vyrovnal tříbodovým pokusem Stria. Hosté ještě díky Švrdlíkovi dokázali odskočit na pět bodů. V tranzu hrající Válečníci už ale žádný další bod hostům nepovolili. Tomáš Vyoral pak proměnil dva trestné hody, Kamil Švrdlík naopak v této disciplíně selhal. Celkově Prostějov promarnil jedenáct trestných hodů. „V závěru mě už braly křeče, ale nakonec jsem to nějak ustál. Vydřeli jsme to. To, co tady předvedli diváci, bylo neskutečné. To jsem tady nikdy nezažil," culil se mladý děčínský rozehrávač.

Zatímco děčínští košíkáři si na palubovce užívali, Orli rychle uprchli do kabin. „Je vidět, že těžko přijímají porážku. Po tom prvním utkání si s námi ani nepodali ruce. Trochu mi tam chybí úcta," všiml si Landa.

Ve čtvrtek od 20.00 se celá série přesouvá do Prostějova. Domácí musejí odvracet vyřazení, naopak Děčín může dosáhnout na finálový sen. „Vedeme 2:1, pro nás to je neuvěřitelný bod. Ale nesmíme být v oblacích, Prostějov se dá určitě rychle do kupy," varuje Budínský.

Semifinále play off basketbalové ligy mužů – 3. zápas:

Děčín – Prostějov 67:63 (22:21, 31:37, 43:56)

Nejvíce bodů: Vyoral 18, J. Houška 14, Tucker a Bosák po 9 – Švrdlík 19, Marko 12, Mrviš 10. Fauly: 25:20. Trestné hody: 12/11 – 23/12. Trojky: 6:7. Doskoky: 44:36. Stav série: 2:1. Diváci: 1200 (vyprodáno!) Hráč utkání: Tomáš Vyoral

27.4.2015 VSTUP DO DISKUSE 2

5

Čekají nás Vánoce na blátě. Na Štědrý den bude až pět stupňů nad nulou

Do Litoměřic opět po roce dorazilo Betlémské světlo.
16

Vánoční Drážďany lákají tisíce Čechů. Riziko terorismu a vyšší ceny jim nevadí

Dresden - V saské metropoli je všude slyšet čeština. I někteří stánkaři mají nabídku v naší mateřštině.

Basketbal: Mladší žáci postoupili do extraligy

Děčín – Po šesti letech se bude hrát v Děčíně mládežnická extraliga v basketbalu. Postarali se o to mladší žáci BK Horejsek, kteří nestačili v základní části pouze na tým BŠ Praha a z druhého místa postupují s bilancí dvanácti výher a dvou porážek.

Yvetta Blanarovičová: Postižení je krutá rána osudu, u dětí o to smutnější

Ústí nad Labem, Rumburk /ROZHOVOR/ - Benefiční adventní koncerty Centropolu a Nadačního fondu Energie pomáhá jsou zpět v Ústí. Na prvním v kostele sv. Vojtěcha hrál houslista Jaroslav Svěcený s přáteli, druhý tamtéž pobaví i pomůže v neděli 17. prosince od 19 hodin. Potěší vystoupením muzikálové zpěvačky i herečky Yvetty Blanarovičové na společném koncertě se sborem Ústecké Bambini.