„Pocity po vítězném finále jsou super. Ušli jsme obrovský kus cesty, po každém zápase se kluci určitým způsobem vyvíjeli. Konečné finále bylo o to sladší, že jsme v něm porazili našeho rivala Snakes Ostrava. Poděkování patří klukům, rodičům za jejich neúnavnou podporu, všem soupeřům, ale také samotnému Děčínu,“ říkal šťastný trenér vítězů Jakub Hubáček.

DĚČÍN BYL SUPER

„V Děčíně se nám moc líbilo, byla to bomba. Děčín je krásné město, vše klapalo na jedničku, moc jsme si to tady užili,“ pochválil organizátory Národního finále.

„Kluci za vítězství dostanou týden volno,“ dodal Hubáček s úsměvem.

Domácí Válečníci Děčín prohráli v základní grupě oba zápasy. Chuť si spravili ve skupině o deváté až dvanácté místo. „Naše základní skupina byla doslova skupinou smrti. Škoda, že jsme v prvním zápase neporazili Snakes Ostrava, nebyli jsme daleko. Kluci pak zápas proti USK nezvládli mentálně, to byla škoda. V té skupině o deváté místo už to pro kluky bylo lehčí. Ale turnaj jsme si užili, rodiče nás podporovali, bylo to super. Každá porážka by měla být pro kluky určitým vývojem. Tak uvidíme,“ připomněl trenér Děčína Jakub Houška.

VŠE SE POVEDLO

Ten si pochvaloval, jak celý turnaj vypadal. „Finále, ale i bitva o třetí místo byly moc dobré. Jsem rád, že Děčín mohl pořádat takovou akci. Všichni si to pochvalovali, to nás těší. Jen doufám, že to bude pravidlem a takové turnaje tady budeme mít častěji,“ pevně věří Houška.

Celý víkend si pochvaloval ředitel SANEX CZ Národního finále U 12 Jakub Důra. „Jsem velmi pyšný na početný organizační tým od hlavního rozhodčího Jana Kouta, přes moderátora Radka Kroupu až po všechny mladé dobrovolníky z našeho klubu – právě díky nim proběhlo vše hladce a účastníci odjížděli s krásnými zážitky,“ dodal.

KONEČNÉ POŘADÍ: 1. BK NH Ostrava, 2. BK Snakes Ostrava, 3. TJ MEZ Mohelnice, 4. USK Praha, 5. BK Synthesia Pardubice, 6. BK Brandýs nad Labem, 7. Sršni Písek, 8. BK Lokomotiva Plzeň, 9. Válečníci Děčín, 10. JBC Brno, 11. Ústí nad Labem, 12. Královští Sokoli Hr. Králové.