Svěřenci Jakuba Houšky sehráli ve skupině D dobré zápasy. USK Praha ovšem podlehli 55:63, celku BK Snakes Ostrava pak 56:65. Díky tomu čeká děčínské Válečníky v sobotu boj ve skupině o deváté až dvanácté místo.

„Musím se přiznat, že mě to mrzí. Odehráli jsme úžasné utkání proti Ostravě, ve kterém jsme byli blízko senzace. Místo, aby to kluky povzbudilo, tak to na ně spadlo,“ řekl děčínský kouč Jakub Houška.

„Proti USK jsme tahali od začátku za kratší konec, naopak soupeř odehrál skvělé utkání. Každá zkušenost je dobrá a jsem rád, že to klukům opět ukáže cestu, kam směřovat. Bez práce holt nejsou koláče,“ podotkl s úsměvem.

Každopádně Děčín bude potřebovat podporu fanoušků ve skupině, kde se bude bojovat o deváté místo. „Byly to skvělé bitvy s neskutečnou diváckou kulisou. Já si toho strašně vážím. I kvůli tomu jsme takovou akci chtěli pořádat. Jsem rád, že se to potvrdilo. My budeme bojovat dál, přijďte nás podpořit,“ dodal Jakub Houška.

Do stejné skupiny se propadla také Sluneta Ústí nad Labem, která podlehla NH Ostravě 41:73 a následně Brandýsu nad Labem 51:66.

Páteční výsledky

Skupina A: NH Ostrava – Ústí n. L. 73:41, NH Ostrava – Brandýs n. L. 91:37, Ústí n. L. - Brandýs n. L. 51:66.

Skupina B: Písek – Hr. Králové 59:39, Hr. Králové – Plzeň 41:56, Plzeň – Písek 54:56.

Skupina C: Pardubice – Brno 73:43, Mohelnice – Pardubice 66:50, Mohelnice – Brno 68:43.

Skupina D: Válečníci Děčín – USK Praha 55:63, USK Praha – BK Snakes Ostrava 36:63, Válečníci Děčín – BK Snakes Ostrava 56:65.

Skupina o 9. - 12. místo: Ústí nad Labem, Válečníci Děčín, JBC Brno, Sokoli Hradec Králové.

Čtvrtfinále: NH Ostrava – Pardubice, Písek – USK Praha, Mohelnice – Brandýs, Snakes Ostrava – Plzeň.