Razantně vstoupili do play–off kadeti BK Děčín. Na domácí palubovce dvakrát přejeli nevýrazný Sokol Žižkov a v sérii se ujali vedení 2:0.

V prvním utkání Sokol zaujal pouze na začátku, kdy vedl
3:0. Poté však v ČEZ Sportcentru kralovali domácí mladíci. Děčínský tým vystřídal během prvních dvaceti minut několik obranných systémů. Především z celoplošného presinku nebo presinku na polovině hřiště získávali děčínští mladíci nejvíce míčů díky ztrátám soupeře, ale i ziskům našich hráčů. První čtvrtina skončila výsledkem 32:7 o poločase domácí borci vedli bezpečně 58:22. Při vysokém vedení se dostali do hry hráči z lavičky a nakonec dovedli zápas do vítězného konce.

I druhé měření sil začal daleko lépe Děčín a brzy si vypracoval pohodlný náskok. V polovině zápasu se Žižkov vypořádával s domácím presinkem a pomaličku ukrajoval z náskoku BK. Při přiblížení na 15 bodů trenér Soukup opět povolal základní pětku a ta náskok s přehledem udržela.
Děčín si tak do pražských odvet veze dvouzápasové vedení. Na půdě Sokola ho nečeká nic lehkého, ale jistě bude chtít celou sérii ukončit co nejdříve.

Stav série: 2:0. BK Děčín – Sokol Žižkov 90:46 Body BK: 23 Němec, 19 F. Kroutil, 16 Haluza, 9 Hammerle, 6 Šporn, 5 Bílý, 2 Kocum.
BK Děčín – Sokol Žižkov 96:73 Body BK: 25 F. Kroutil a Šporn, 14 Němec a Haluza, 12 Hammerle, 2 Doubrava, Bílý a Plaček.