„Musím omluvit trenéra. Má hodně práce a nemohl přijít,“ omlouval Pavla Budínského kapitán týmu Pavel Houška.

Krom dětí se na děčínské sportovce přišly podívat i maminky, ale také doktorky, nebo sestřičky. Celá akce se nesla v příjemném duchu, hráči se postupně představili, následně s úsměvem odpovídali na několik dotazů. „Takhle akce je skvělá. Navíc tu máte skvělé cukroví,“ usmíval se Šimon Ježek. „Byl jsem tu už několikrát. Nikdy to neomrzí,“ přispěl svým hodnocením Jakub Houška.

Podle jeho slov byl v nemocnici počtrnácté. „Ale myslím si, že sem klub chodil ještě před mým příchodem,“ dodal. Nám se bohužel nepodařilo dopátrat, kdy poprvé přišel děčínský klub s takovým nápadem.

„Tato akce je pro nás významná, protože děčínští basketbalisté jsou naši fandové a sponzoři. Akce je pro děti vždy velmi milým a přátelským setkáním. Chtěla bych moc poděkovat za každoroční přízeň a všechno, co pro nás klub dělá,“ uvedla primářka dětského oddělení MUDr. Renata Přibíková.

Děti pak předali hráčům vánoční přání, na oplátku dostali předčasně dárky. Nechybělo ani společné foto. „Doufáme, že se tu zase příští rok setkáme,“ dodal na závěr Robert Landa.