Patnáct zápasů, patnáct vítězství. V průměru přes sto bodů na jeden zápas. Levharti z Chomutova jsou letos dominantní. Poslední výsledky? Výhra 114:49 v Litoměřicích nad tamním céčkem, v úterý pak podobné vítězství 112:55 v Lounech. Tým, ve kterém válí například bývalé děčínské ikony Jakub Houška a Luboš Stria, má logicky nejvyšší cíle. „Nečekali jsme, že na tom budeme až tak dobře. Ale je tu mladý tým, kterému starší hráči jako já nebo Luboš dáváme zkušenosti. Zase tak lehké to není, třeba Teplice hrají velmi dobře. Nepostup do druhé ligy by byl zklamáním, navíc máme na příští rok posilu v Honzovi Jiříčkovi. Osobně bychom v této sezóně nechtěli prohrát ani jeden zápas,“ řekl Jakub Houška, který je nejlepším střelcem celé soutěže.

CHTĚJÍ JE POTRÁPIT

První místo Levhartů už ohrozit nemohou. Přesto Teplice, které půjdou do play-off z druhého místa, zažívají opět dobrý ročník. V sezóně prohrály jen dvakrát – právě s Chomutovem. „Cílem je dostat se do finále soutěže. Na Chomutov prostě nemáme, mají letos hodně silný tým. Alespoň doma bychom je chtěli potrápit. Nicméně, stát se může všechno. Zajímavá je změna systému, kdy po základní části bude pokračovat play-off, což je z hlediska atraktivnosti super,“ přiznal Karel Suska, šéftrenér teplické mládeže a člen mužského týmu.

Zajímavý bude boj o třetí až páté místo, o bronzový stupínek bojuje trio Děčín, Most, Ústí nad Labem. Po středeční domácí porážce Mostu od Ústí nad Labem mají nejlepší výchozí pozici právě děčínští Válečníci. I když naposledy nezvládli derby ve Varnsdorfu. „Začátek nebyl špatný. Třetí čtvrtina byla z naší strany naprosto katastrofální, v útoku jsme vůbec nehráli týmově, nedokázali jsme se pořádně prosadit, naopak hráči Slovanu trefili skoro vše, co vystřelili,“ zlobil se děčínský trenér Radek Kroupa. „Naše ambice jsou skončit po základní části ideálně na třetím místě, nejhůře do čtvrtého. A v play off se dostat minimálně do semifinále,“ zdůraznil.

Zvláštní sezónu zatím prožívá béčko ústecké Slunety, kterému se nepovedla první polovina sezóny, postupně ale vystoupalo až na třetí příčku. „Máme nějaké nové mladíky v týmu, takže cílem bylo hlavně konsolidovat kádr. S první půlkou sezóny jsem ale rozhodně spokojený nebyl,“ hodnotil trenér ústeckého celku Tomáš Jelínek. „Postupně ale naše forma roste, druhá polovina už je výrazně lepší, prohráli jsme vlastně jen jednou, takže myslím, že bychom mohli splnit cíl, kterým je čtvrté až páté místo,“ dodal kouč, jehož tým prohrál jen se suverénním lídrem z Chomutova.

Most může těžit z toho, že právě jeho dva rivalové v boji o třetí místo spolu budou ještě hrát. „Ideální je skončit v první šestce, tím se vyhnete v prvním kole vyřazovacích bojů favorizovanému Chomutovu a tradičně silným Teplicím. Jinak potenciál mužstva, pokud by se scházelo v plném počtu a kvalitně trénovalo, je určitě být do čtvrtého místa,“ zdůraznil hrající trenér Baníku Mostu Ladislav Kotiš.

DOMÁCÍ SÉRIE

Play-off mají v kapse Louny, velmi blízko jsou pak Litoměřice C a také Varnsdorf.

„Naše cíle směřují k play-off, v němž bychom chtěli postoupit alespoň přes jedno kolo. Zatím má pro nás průběh sezóny očekávaný scénář, ačkoliv bychom současné umístění určitě rádi vylepšili,“ podotkl Jaroslav Radimský, kouč litoměřického céčka.

Varnsdorf v novém roce vyhrál i druhé domácí utkání, když v okresním derby přetlačil Válečníky z Děčína. „Rozhodla třetí čtvrtina, tu jsme vyhráli o dvacet bodů. Byli jsme nabuzení, výhra nám hodně pomohla. Klíčový bude domácí zápas s Libercem. Musíme vyhrát doma s Libercem a play-off máme zajištěné. Liberec má lehčí los, takže si to rozdáme o postup,“ připustil hrající asistent trenéra Varnsdorfu Jakub Schilling.