„Hodně se mluvilo o naší sérii porážek. Jsme rádi, že jsme jí ukončili,“ pravil spokojený děčínský trenér Pavel Budínský.

Opava sice vyhrála první čtvrtinu, od druhé ale na palubovce kraloval Děčín. Během druhé části hry předvedli šňůru 12:0 a dostali se až do šestnáctibodového náskoku. „Tohle rozhodlo. Dostat za pět minut šestnáct bodů není dobrá vizitka. Musím domácím pogratulovat. Vyhráli zaslouženě,“ měl jasno opavský kouč Petr Czudek.

Slezané zápas nezabalili a párkrát se dostali na šestibodový rozdíl. Jenže blíže se domácím prostě nedostali. „To, co se stalo ve druhé čtvrtině, se s nám neslo celý zápas. Když už jsme byli na dostřel, chyběl nám ten krok navíc. Nezvládli jsme doskoky, střelba byla slabší. I proto je výsledek takový,“ přiznal opavský Václav Bunoch, který nasázel 23 bodů.

Děčín v poslední fázi utkání odskočil na šestnáct bodů. Jenže hosté, v čele s reprezentačním rozehrávačem Šiřinou, nic nevzdávali. „Jenže to dotahování nás stálo hodně sil. Navíc jsme měli problémy s fauly klíčových hráčů,“ podotkl Czudek.

Minutu a půl před koncem pak trefil trojku Tomáš Pomikálek. To Opavu definitivně uzemnilo.

„Z obou stran to nebyl špatný basketbal. Myslím si, že televizní divák se nenudil. Je to pro nás vzpruha do dalších bojů. A je tu ještě jedna věc. Po tříměsíční anabázi jsme se v šatně potkali všichni v dresu. Je to dobrý pocit, ale samozřejmě na některých hráčích je ten herní výpadek hodně znát,“ připomněl Budínský.

Oba celky mají další zápas na programu už ve středu. Aktuálně šestý Děčín hraje v Kolíně. „Už v Nymburce jsme hráli dobře. A proti Opavě to potvrdili. Snad to půjde dál,“ řekl Pavel Houška, autor 19 bodů.

BK ARMEX Děčín - BK Opava 85:75 (21:22, 43:37, 60:51)

Nejvíce bodů: P. Houška 19, Šiška 15, Grunt 11, Pomikálek 9, Kroutil 9 - Bujnoch 23, Šiřina 18, Gniadek 11, Dragoun 7, Kouřil 7. Diváci: 850