"Byl to tradiční zápas s Opavou, kdy jsme začali podle očekávání doma lépe, ale soupeř se k nám přiblížil a na začátku druhého poločasu se dostal i do vedení. My jsme se z nepohody dostali díky střelby a klíčový nakonec byl náš dvouciferný náskok. Vedení jsme v koncovce udrželi," hodnotil utkání děčínský trenér Pavel Budínský.

"Byli jsme na hliněných nohou. Chyběla nám agresivita a útočný doskok. Děčín se trefoval z dálky a povolili jsme mu laciné koše, dneska vyhrál lepší," uvedl k duelu zklamaný opavský trenér Petr Czudek.

Zápas byl dlouho vyrovnaný, mírný náskok většinou drželi domácí úřadující vicemistři. "Rozhodlo, že jsme Opavu nenechali rozstřílet z dálky a nepustili jsme ji do žádného náskoku. Ten jsme si naopak dokázali před koncovkou vypracovat my," uvedl děčínský pivot Pavel Houška, autor 13 bodů a 8 doskoků.

"Rozdíl byl v bojovnosti, na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny jsme si Děčín nechali utéct a on si to v závěru pohlídal. Chyběly detaily, jako náš špatný doskok v obraně nebo děčínská trojka," uvedl Václav Bujnoch, s 18 body společně s Jurečkou nejlepší skórer poražených.

NBL, skupina A1. předehrávka 4. kolo:

Děčín - Opava 78:71 (40:39)

Nejvíce bodů: Grunt 24, P. Houška 13. Kroutil a Šiška 11, Feštr 6 - Bujnoch a Jurečka 18, Kouřil 13, Klečka 8, Zbranek 4.