Svěřenci Pavla Budínského předvedli výborný první poločas. Ve druhé čtvrtině dokonce domácím odskočili na rozdíl patnácti bodů. Pardubice se trápily v útoku, hosté se prezentovali velmi pozornou obranou. Po prvním dějství tak Děčín vedl 36:27. „Hlavně se z toho neposrat,“ řekl rázně o přestávce nejlepší děčínský střelec Ondřej Šiška, který nasázel 24 bodů!

Jenže třetí čtvrtka hostům nevyšla. Nedařila se jim střelba a domácí postupně stahovali náskok. Dokonce se dostali na jednobodový rozdíl, o drama tak nebyla nouze. „Celý zápas jsme hráli konzistentně v obraně. Jen jsme ve třetí čtvrtině polevili,“ všiml si Pavel Budínský. „Tohle k nám prostě patří. Třetí čtvrtiny nám fakt nejdou. Zbavujeme se zodpovědnosti,“ přiznal Šiška.

V posledním dějství ale Děčín prokázal pevné nervy. A právě děčínský rozehrávač se proměnil v klíčovou osobnost. Díky jeho bodovému přísunu Severočeši udrželi náskok a dosáhli na velmi důležitý úspěch. „Řekl jsem si, že to vezmu na sebe. Podařili se mi těžké střely, kluci mě dobře nahrávali,“ dodal Šiška.

„Kluci měli velkou víru zvítězit, měli dobře nastavenou hlavu. Vyhrát v Pardubicích je hodně těžké. Jsme rádi, že jsme to zvládli,“ ulevil si Pavel Budínský.

„Byl to typický zápas proti Děčínu. Fyzicky náročný, nízké skóre. Když už jsme se dostali na dostřel, nedokázali jsme hosty v klíčových situacích ubránit,“ hodnotil utkání kouč Pardubic Levell Sanders.

Už ve středu 17. ledna se Děčín musí přepnout na tuzemský pohár. Od 18 hodin hostí v derby Ústí nad Labem.

BK JIP Pardubice - BK ARMEX Děčín 65:72 (12:18, 27:36, 45:48)

Nejlepší střelci: 16 Martin, 13 Pandula, 8 Potoček, 8 Kent, 8 Welsch - 24 Šiška, 11 Pomikálek, 9 P. Houška, 6 Landa.