Především dobře bránit. S tím šli do prvního čtvrtfinálového utkání děčínští Válečníci. A celou první čtvrtku se jim to také dařilo. A když ve druhé přidali i produktivnější útok, bylo z toho postupně vedení až o 14 bodů. "Druhá čtvrtka nám nevyšla. Zaspali jsme a nechali domácí skočit do koně. Navíc jsme víc mluvili s rozhodčími než se věnovali samotné hře," řekl po utkání trenér poražených Slezanů Petr Czudek. Ten se svým týmem přijel do Děčína den před zápasem, aby mohli využít toho, že na Děčín bude v domácím prostředí tlak.

Na taneční soutěž Dance Děčín 2019 dorazily stovky malých tanečníků.
Dance Děčín přilákal stovky tanečníků

Že se nejednalo o lehké utkání potvrdil i domácí kouč Tomáš Grepl. "Opava má osobnosti, které jsou velmi kvalitní v útoku a zastavovat je není žádná legrace," vyzdvihl svého sobotního soupeře lodivod Válečníků.

Opava se ale rozhodně vzdát nechtěla. Během prvních pěti minut druhého poločasu stáhla náskok domácích na pět bodů a postupně z něj ukrajovala. Ze zápasu se následně opět stala přetahovaná, obě mužstva se střídala ve vedení. Zlom přišel podle Czudka v závěru poslední čtvrtiny. "Vedli jsme o dva, Kouřil, který nás celý zápas v útoku držel, nedal a vzápětí jsme koš dostali," hledal zlomový okamžik prvního utkání Czudek.

DĚČÍNSKÁ LOKOMOTIVA (v černém) hraje na špici okresní III. třídy v Ústí nad Labem.
FOTO: Postup Lokomotiva nechce. Hraje hlavně na žízeň

V závěru, kdy Slezané dotahovali těsné vedení Děčína, hosty limitoval počet faulů jednotlivých hráčů. Vyfauloval se totiž Gniadek se Zbránkem, nad další trojicí pak visel Damoklův meč v podobě pátého faulu a povinného střídání. Děčín k vítězství táhla trojice Šiška, Autrey a Pomikálek, na druhé straně se výrazněji prosadil jen Kouřil.

Když stál Šimon Ježek dvě vteřiny před koncem základní hrací doby na čáře trestného hodu, nemusel jej mrzet, že před bouřící halou proměnil jen jeden. Děčín si již vedení vzít nenechal a po výhře 84:79 se ujal ve čtvrtfinálové sérii vedení 1:0. Druhý zápas je na programu opět v Děčíně v neděli od 18 hodin. "Podle mne to bude vyrovnaná série, umím si představit, že se bude hrát šest nebo i sedm utkání," nečeká Tomáš Grepl že by byl druhý čtvrtfinálový zápas lehkým.

BK Děčín - BK Opava 84:79 (21:20, 48:38, 61:59)

Body: Šiška 17, Autrey a Pomikálek po 16, Landa a Ježek po 9, Feštr 8, Krakovič a Kroutil po 3, Grunt 2, Carlson 1 - Kouřil 22, Klečka a Bujnoch po 12, Šiřina 9, Zbránek 7, Gniadek 6, Jurečka 5, Švandrlík 3, Dragoun 2, Kvapil 1.

TH: 21/32 - 17/27

CENNÉ DVA BODY přivezli fotbalisté Jílového (v bílém) z Krupky.
FOTO: Další cenné záchranářské body v krajském přeboru