Válečníci vstoupili do úterního čtvrtfinále podobně jako o den dříve. Také v úterý čekali domácí fanoušci na první děčínský bod utkání dlouhých pět minut. Tentokrát ale Tuři Válečníkům neutekli na hrozivých 20 bodů. Zasloužila se o to především důslednější obrana domácích hráčů. Ti se dostali poprvé do vedení dvě minuty před první přestávkou. To udrželi až do čtvrté čtvrtiny.

„V útoku jsme nehráli tak přesvědčivě jako včera. Ale to jen díky tomu, že Děčín velmi dobře bránil,“ ocenil obranu Děčína trenér Svitav Luboš Růžička. Ten se rozhodl druhé utkání v úzké rotaci, což sám označil za velký risk.

„Musím poděkovat hráčům, že dokázali ze dne na den změnit mentalitu. A dokázali se postavit velmi silnému soupeři. Cítil jsem ze svých hráčů, že jsou ochotni s tím něco udělat,“ naznačil největší posun v porovnání s pondělním utkáním děčínský lodivod Pavel Budínský.

Do velmi svízelné situace se po dvou úvodních čtvrtfinálových utkáních dostali děčínští basketbaloví Válečníci. I ve druhém domácím utkání podlehli svitavským Turům. Pokud budou chtít ještě sérii vrátit do Děčína, budou muset ve Svitavách alespoň jednou vyhrát. Na Tuří palubovce série pokračuje v pátek 13. dubna. Pokud by se Děčínu podařilo tento, nebo sobotní zápas vyhrát, vrátí se série do Děčína ve středu 18. dubna.

„Neradi bychom končili ve Svitavách, chceme se fanouškům revanšovat. Musíme se oklepat a dát hlavy nahoru. Po dnešním zápase si můžeme říct ano, takhle to jde,“ hecuje Budínský před dalším zápasem.

BK Armex Děčín – Dekstone Tuři Svitavy 61:64 (17:13, 32:28, 46:42)

Nejvíce bodů: P. Houška 16, Šiška 11 – Jelínek 16, Marko 13.