Děčín – Před zápasem tajně doufali, že by mohli mistrovský Nymburk porazit. Ale opak byl pravdou. Děčínští basketbalisté doma nestíhali a prohráli 64:99.

15.10.2017

Děčín na Nymburk v basketbalové lize nestačil.Foto: Deník / Zeman Jaroslav

„Zasloužená výhra soupeře. Nymburk byl v plné síle, nasazení a koncentraci,“ hlesl děčínský kouč Pavel Budínský.

Domácím ještě jakž takž vyšly liché čtvrtiny. Ale v těch sudých propadali. V poločase tak ztráceli 22 bodů a osudu utkání bylo rozhodnuto. „Chyběli nám dva pivoti Houška s Krakovičem. V sestavě jsme tak museli udělat korekce. Agresivita, rychlost a čtení hry nás držely ve hře v první a třetí čtvrtce, ale ty sudé se nám nepodařily,“ přiznal Budínský.

Hosté předčili Děčín v doskocích, domácí předvedli několik nevynucených ztrát.

Nymburk si tak stále udržuje stoprocentní bilanci. „Od začátku jsme kontrolovali hru, měli skvělou obranu. S naším výkonem jsem opravdu moc spokojený,“ pochvaloval si kouč Nymburka Ronen Ginzburg.

Nejlepším nymburským střelcem s osmnácti body byl Tomáš Vyoral, který ještě v minulé sezóně oblékal dres Válečníků. „S Tomášovou hrou jsem spokojen. V posledních dvou zápasech ukázal, na co má,“ připomněl Ginzburg.

„Víme, čeho je Děčín doma schopný. Do zápasu jsme vstoupili výbornou obranou, kterou jsme drželi celý zápas. Myslím, že už jsme po prvním poločase rozhodli o naší výhře,“ nechal se slyšet nymburský rozehrávač Tomáš Vyoral.

BK ARMEX Děčín – ČEZ Basketball Nymburk 64:99 (15:21 29:51 45:68)

Body: Šiška 13 (2x 3, 4 asistence), Halada 11 (2x 3), Pomikálek 9, P. Houška 9, Ježek 7 (1), Kroutil 5 (1), Bažant 4, Feštr 2, Landa 2 (6 doskoků), Grunt 2 - Vyoral 18 (3x 3), Ray 16 (1x 3, 7 doskoků), Diggs 14 (2x 3), Bohačík 14 (2), Kříž 10 (7 doskoků), Hruban 9, Lawrence 7 (1x 3, 4 asistence), Barac 5, Benda 4, Peterka 2.

Střelba za 2 body 17/38:28/41, za 3 body 6/18:9/26, TH 12/17:16/22. Doskoky 32:36 (útočné 8:9), asistence 15:13, ztráty 21:17, fauly 24:24.

Nejlepší hráč: Tomáš Vyoral. Diváků: 850.