Sluneta v nervózním úvodu zlikvidovala náskok Děčína už v první čtvrtině, ve druhé zcela dominovala a do šaten se tak šlo v poločase dokonce za třináctibodového náskoku Ústí, které tak mělo v součtu sedm bodů k dobru!

Do druhého poločasu však nastoupili hosté s agresivní obranou i rychlejším útokem, naopak Ústí úplně odešla střelba ze tříbodové vzdálenosti. Děčín postupně ukrajoval manko a na startu poslední periody vyrovnal. Ústí se nedokázalo výrazněji prosadit, a přesto, že v závěru ještě vykřesalo teoretickou naději, v ohlušující atmosféře i díky několika neproměněným pokusům z pod koše sice zvítězilo, postup ale slavili fanoušci ze sousedního Děčína.

„Je zvláštní, když se po utkání radujete i přesto, že jste prohráli. To je ale kouzlo poháru,“ zhodnotil utkání trenér Děčína Pavel Budínský. „Jsme strašně rádi, že jsme ve Final 4. Snad mohu alespoň Ústí pogratulovat k výhře,“ doplnil.

„Pro nás by bylo nejlepší hrát bez pauzy. Agresivnější obrana a přístup Děčína přinesl své ovoce, výsledkem čehož byly námi zvolené těžké střely a trojky 9/0 ve druhé půli,“ soukal ze sebe viditelně zklamaný ústecký trenér Antonín Pištěcký. „Ačkoliv jsme vyhráli, je to bez radostného efektu. I když to vypadá, že porazit Děčín v plné síle je fajn, jsme zklamaní, protože jsme chtěli postoupit.“