Série se v pátek vrátila zpátky do Děčína a znovu se radoval domácí tým. Severočeši zvládli třetí utkání, které ovládli 90:81 a ujali se vedení 2:1 na zápasy. Poslední krok mohou Děčínští učinit příští středu v Pardubicích (začátek 13.25). Domácí borci před vyprodaným hledištěm rozhodli o svém mečbolu na přelomu druhé a třetí čtvrtiny, kdy si vybudovali klíčový náskok. Hrdinou utkání byl děčínský kapitán Jakub Houška, který dokázal nasázet 27 bodů.

„Bylo důležité, že jsme v prvním poločase ustáli sebevědomý tlak Pardubic. Zlomový moment přišel s nástupem do druhé půlky, kdy nás diváci hnali dál, a i když jsme dělali mentální chyby, tak jsme získali druhou a cennou výhru," pochvaloval si lodivod Válečníků Pavel Budínský.

Naopak jeho protějšku Dušanu Bohunickému nebylo příliš do řeči. „Naše agresivita nebyla taková, jako jsme chtěli, ale rozhodla slabá aktivita v útoku," pokrčil rameny pardubický trenér.

DĚČÍN – PARDUBICE 90:81 (22:24, 45:43, 70:57). Nejvíce bodů: J. Houška 27, Pope, Sanders a Soukup po 13, Stria 10 – Nelson 27, Žabas 16, Čarnecký 10. Rozhodčí: Dolinek, Kurz, Kapl. Fauly: 23:20. Trestné hody: 17/11 – 22/18. Trojky: 9:7. Doskoky: 28:30. Stav série: 2:1.