Domácí tým nastoupil k utkání Severočeské ligy ve 12 hráčích, kteří jsou mladí a velmi draví. „Projevilo se to hned v úvodu zápasu, kdy jsme šli do více než desetibodové ztráty. Absolutně jsme děčínské mladé pušky nestíhali. Rozhodli jsme se proto postavit zónovou obranu, která Děčín přibrzdila. Do poločasu se nám podařilo snížit na rozdíl pěti bodů. V druhé půli jsme byli lepším týmem a díky trpělivé hře v útoku a velmi slušné obraně jsme si vytvořili až osmibodové vedení,“ líčí teplický basketbalista Karel Suska.

Domácí bojovníci však nehodili flintu do žita a hosty dotáhli na rozdíl jediného bodu. „Bojovali a hráli velmi dobře celoplošnou obranu. Naštěstí jsme si úplný závěr pohlídali. Výhra je pro nás hodně důležitá. Celý náš tým makal na sto procent,“ ocenil Suska.

„Začali jsme dobře, bylo nás plné hřiště. V jednu chvíli jsme vedli o patnáct bodů. V poslední čtvrtině jsme špatně komunikovali v obraně, Teplice šly díky tomu do vedení. Bohužel nám uškodilo špatné procento proměňování trestných hodů,“ shrnul poslední utkání v roce, které se hrálo v parádní kulise, děčínský trenér Jan Kout. Varnsdorf měl volný los.

BK Horejsek Děčín - BK Teplice 66:69 (16:10, 38:33, 49:49)

Nejlepší střelci Děčína: 13 Trbola, 12 Unar, 10 Vilikus, 10 Kout