Děčínské basketbalisty sráží dokola ty samé chyby. „Moje hodnocení zápasu se bude podobat těm předchozím. Prostě nás sráží nízká úspěšnost střelby. Bojujeme, snažíme se. Ale jestli máme procent úspěšnost u trojkové střelby a třicet osm procent u trestných hodů, mám problém. Navíc se nemůžeme prosadit zpod koše,“ kroutil hlavou děčínský kouč Pavel Budínský.

Svitavy odskočily už v první čtvrtině, rozhodující náskok si vytvořily v průběhu té třetí. Na domácích byla vidět snaha, na obrat to ale nebylo. A byla z toho pátá ligová porážka v řadě.

„Snažíme se hráče uklidnit a pracujeme na tom, aby si na sebe nevytvářeli tlak. Ale oni si ho stejně vytvářejí. Leží nám to prostě v hlavě,“ zdůraznil Budínský.
Severočechům nestačilo ani dvacet bodů, které nasázel Ondřej Šiška. Hosty naopak bodově táhl Pavel Slezák (27 bodů).

„Svitavy si zasloužily vyhrát, byly jednoduše lepší. Rozhodla naše bídná střelba. My musíme najít recept, popasovat se s tím a urvat už nějakou výhru. Věřím, že to přijde v sobotu,“ burcuje celý tým právě rozehrávač Šiška.

O víkendu se Děčín vydá na palubovku Olomoucka (sobota, 18 hodin), které vyhrálo v Pardubicích a je čtvrté. Válečníci jsou aktuálně v nadstavbové skupiny A 1 šestí. „Hledáme nějaké střelce. Musíme prostě začít dávat to, co musíme dávat,“ dodal Pavel Budínský.