Repríza finále odstartuje ve středu od 18.30 na palubovce krále, kde kosmopolitní tým izraelského kouče Ginzburga bude chtít učinit první krok k obhajobě. „Čeká nás série s kvalitním týmem. My se ale chceme soustředit hlavně na sebe a hrát svůj styl hry s agresivní obranou, jako jsme praktikovali po většinu sezony. Známe silné i slabší stránky Děčína, ale připravujeme se hlavně na to, jak maximálně vyladit vlastní hru," uvedl před úvodním finále trenér favorita Ronen Ginzburg.

Před rokem se mistr vypořádal s Děčínem ve třech zápasech a pro obhajobu titulu si tak dokráčel v nejkratším možném čase. Dá se stejný scénář očekávat i letos? „Samozřejmě víme, že je to v našich silách. Věřím tomu, že hráči mají silnou motivaci ukončit náročnou sezonu co nejdříve," zdůraznil kouč mistrů Ginzburg.

Severočeši věří, že mu cestu na trůn co nejvíc znepříjemní. „Čeká nás velmi těžká série. My ale budeme chtít hned v prvním utkání bojovat o co nejlepší výsledek," zvolal trenér Pavel Budínský. Dobře ví, že bez kompletního kádru to bude složité. „Nejvíc nás trápí zdravotní stav některých hráčů, kteří nejspíš nezasáhnou do hry. Bez tří hráčů základní rotace to bude těžké," povzdechl si hlavně nad ztrátou kapitána Jakuba Houšky. Do kupy se dávají i Tomáš Pomikálek a Tomáš Vyoral, který měl menší výron v kotníku. „Je to jako nerovný souboj boxerů dvou hmotnostních kategorií. Abychom vydrželi boxovat šest, sedm kol, musíme dát hodně energie a potřebovali bychom delší čas na zotavení."

Po úvodní finálové ouvertuře se série přesune hned v pátek do Děčína, kde se bude hrát opět na zimním stadionu. Všichni ve městě jsou na sváteční souboj nažhavení a domácí Válečníky by mohlo hnát přes pět tisíc fanoušků, čímž by byl překonán rekord ligy právě z loňského finále (4 850 diváků).