„Jiříček to psychicky neunesl. Rozpoutal válku na internetu. Šíří lži a pomluvy. Je mi to líto," řekl Deníku znechucený generální manažer klubu Tomáš Hrubý.

Vše rozpoutal status Slunety na oficiálním Facebooku o Jiříčkově konci v klubu.

„Jiříček se rozhodl ukončit smlouvu s klubem a dále pokračovat v civilním zaměstnání. Toto náhlé rozhodnutí nemile překvapilo spoluhráče, trenéra i vedení klubu. Nesouhlasíme s tím, nicméně hráčovo rozhodnutí bereme na vědomí a Jan v klubu končí," oznámilo vedení ústeckého klubu.

Na to hned zareagoval Jiříček a přidal svůj pohled na celou věc. A pustil se do Hrubého.

„Chtěl bych jen říct, že toto rozhodnutí mohlo nemile překvapit hráče a trenéra, ale určitě ne generálního manažera, který dlouhodobě činil kroky vedoucí k tomuto smutnému rozhodnutí. Civilní zaměstnání a roční nucené přerušení hráčské kariéry, je pouze důsledkem jeho neprofesionálního chování," kontroval 25letý „Jeli".

Příčinou konfliktu jsou peníze. „Jiříček měl podepsanou smlouvu a najednou přišel s nesplnitelnou podmínkou navýšení platu, jinak že skončí. Říkali jsme mu, ať neblázní a pokračuje, ale on s brekem přísahal, že končí s basketem a jde do civilního zaměstnání. No a pár hodin na to se mi doneslo, že chce jít hrát jinam. Teď roznáší lži a pomlouvá mě i klub," naštvalo Hrubého.

„Je to obrovské překvapení pro všechny."

Jiříček přišel do Ústí před rokem a půl ze sousedního Děčína jako ne zrovna prototyp svatouška. A problémy s ním byly i u Pand. Navíc na palubovce neodváděl to, co od něj vedení čekalo.

„Řeknu jeden příklad za všechny. Jiříček apeluje na to, že mu byly strženy peníze, ale on podával tak špatné výkony, že byly tlaky, aby odešel. Já i trenér jsme ale chtěli, aby tady zůstal. Chtěli jsme mu vyjít vstříc a on se zachová takhle…," mrzí generálního manažera elitního klubu.

Jiříček sice skončil, ale v Ústí má stále ještě platnou smlouvu. „Dohodli jsme se, že rok nebude nikde hrát, protože by bylo zvláštní, kdyby proti nám za pár týdnů nastoupil," vysvětil Hrubý.

Rozčarovaný je i nový trenér Antonín Pištěcký. „Je to nepříjemné, ale situaci považujeme za uzavřenou. Snažili jsme se to zachránit, ale nenašli jsme společnou řeč."

Tahle přestřelka zrovna nepřidá na pohodě nově se tvořícího týmu, zvlášť když klub krátce před sezonou musí shánět náhradu.

„Budeme hledat posilu, ale zatím jsme se nerozhodli na jakou pozici a jestli to vůbec stihneme do začátku sezony," přiznal Pištěcký, který řeší komplikace s budováním kádru celou přípravu.

„Štefl je po operaci zad a nevíme, jak rychle se bude moct zapojit. Navíc na testech neuspěl Mróz, na jehož pozici přišel McDonald. Ale to k tomu patří."