„Není příliš co hodnotit. Gratuluji soupeři k vítězství, které jsme mu sami darovali naprosto hloupými chybami a ztrátami, které nedělají děti v žácích. V posledních 30 vteřinách vedeme o bod, máme míč, ale další nepochopitelnou ztrátou se sami připravíme o výhru,“ kritizoval svůj tým ústecký trenér Antonín Pištěcký.

Zkušený domácí pivot Pavel Houška s koučem souhlasil. „Udělali jsme strašně moc chyb, především v závěru jsme ztratili hodně míčů, což nás připravilo o výhru,“ hodnotil Houška.

Polští hosté přišli k vítězství jako slepí k houslím. „Jsme strašně rádi, že se nám podařilo utkání vyhrát. Nepředvedli jsme nic skvělého, v zápase jsme udělali spoustu chyb, ale máme důležité vítězství, s čímž jsme spokojení,“ rozplýval se hostující trenér Pawel Turkiewicz.

BUDÍNSKÝ SE STYDĚL

Ani v druhé regionální basketbalové baště, tedy v Děčíně, nepanuje žádná spokojenost.

„Za druhý poločas se já osobně stydím, úplně jsme vypadli z role,“ připustil děčínský kouč Pavel Budínský, jehož svěřenci zvládli dobře úvod a ještě v poločasové přestávce prohrávali pouze o tři body (35:38).

„Ve druhé půli nám domácí dali 57 bodů, což byla ledová sprcha. V útoku předvedli vyzrálý a produktivní styl hry a poradili si s naší obranou. My jsme se naopak dostali do mentální frustrace, padla na nás deka a úplně jsme se rozsypali. Musíme tuto prohru rychle zanalyzovat a rozdýchat,“ dodal pro klubový web Budínský.“

„Je to velké zklamání. Samozřejmě, uvědomovali jsme si kvality soupeře, je to úřadující mistr a finalista Alpsko-jadranského poháru. Po domácím vítězství (77:70) jsme ale mohli mít trochu navrch v sebevědomí,“ dodal děčínský rozehrávač Ondřej Šiška.