Ani jednomu z nich se to nepodařilo. Děčínští basketbalisté drží domácí neporazitelnost. V Kooperativa NBL je to pět zápasů, v AAC Cupu pro změnu dva duely.
Naposledy to odnesl maďarský Körmend. Ten sice vyhrál první čtvrtinu, nakonec ale odešel po výsledku 70:87 poražen. „Naše série vítězství je příslib do dalšího průběhu sezony. Je strašně znát, že jsme kompletní a že se nám vyhýbají zranění. Ale nesmíme to přecenit. Pořád je to jen sport a všechno se může otočit,“ připustil trenér BK ARMEX Děčín Pavel Budínský.

Atmosféra v děčínské Maroldovce dlouhodobě platí za jednu z nejlepších v ligových vodách. Platí to i v této sezoně. „Prostě se nám daří. Hráči cítí podporu, kterou jim fanoušci dávají. Nedovolí si na palubovce vynechat jediný okamžik. Ze začátku sezony se nám nedařilo venku, zlomili jsme to v Pardubicích. Doma je naši diváci nenechají vydechnout, a to je dobře. Kluci do toho jdou s velkou energií. Proti Körmendu jsme prohrávali o deset, přesto tam byla obrovská vůle to vítězství urvat,“ vysvětluje asistent trenéra Jakub Houška.

Už třikrát v sezoně Válečníci prolomili magickou hranici sta bodů, proti Hradci Králové jim k tomu chyběl jediný bodík. „Do týmu zapadli oba cizinci. Jak Klint Carlson, tak Lamb Autrey dávají hodně bodů. Hrajeme rychlý basketbal, tudíž si vytváříme hodně střeleckých příležitostí. Ale chtěli bychom ještě více, těch nevydařených pokusů je stále hodně. Nesmíme také zapomenout, že máme stále jednu z nejlepších ligových obran,“ zdůraznil Houška.

V listopadu se aktuálně druhý tým Kooperativa NBL představí doma dvakrát. Ve středu 14. listopadu hostí Graz, o tři dny později dorazí Nymburk! „Rádi bychom ale vyhráli tuhle sobotu v Kolíně. A pak s Grazem. Do bitvy s Nymburkem bychom chtěli jít s vědomím, že jsme předešlé dva zápasy vyhráli,“ dodal Jakub Houška.