BK Děčín - NH Ostrava 72:79 (31:40)

Utkání ale nezačalo pro Děčín vůbec špatně. Po uvodní rozkoukávací minutě se totiž domácí ujali vedení 8:0 a vypadalo to velmi slibně. Jenže to bylo první a poslední vedení domácích v zápase. Pak totiž převzali na dlouhou dobu oteže zápasu do svých rukou hosté, kteří měli na sklonku třetí části až sedmnácti bodový náskok. V závěrečném dějství začali domácí opět hrát a vytvořili drtivý finiš. Minutu před koncem to dokonce bylo jen o jediný bod, závěrečnou šachovou partii ale zvládli lépe hosté, kteří si tak připsali cený skalp. „Jsem pochopitelně z dnešního výkonu rozmrzelý. Bylo to o přístupu, o myšlení a hlavně o exekuci trestných hodů. Když jich doma nedáme čtrnáct tak asi nemůžeme pomýšlet na vítězství. Prostě nás srazila doslova střelecká impotence,“ prohodil po utkání domácí trenér Pavel Budínský. Jeho protějšek, v Děčíně dobře známý a populární Zdeněk Hummel dodal: „Naše výkony jsou jako noc a den. Po výbuchu na Vyšehradě jsme měli pohovory a ty pomohlo. Musím říci, že jsme dnes dobře bránili.“

Čtvrtiny: 16:17, 15:23, 18:24, 23:15. Trojky 4:7. TH 24/10:19/18. Doskoky 36:40.

BK Děčín: Hatcher 21, Alič 17, P. Houška 10, Soukup 8, Červenka 9, Balík 3, Pištecký a J. Houška po 2. Za hosty nejvíce Stuchlý 20, Payne 18, Mitchel 16.