Oba týmy zatím nastřádaly dvě výhry, ale Děčín sehrál o tři zápasy méně než Tuři. Svitavy, které před novou sezónou hodně posílily, tak v osmi zápasech připsaly už šest porážek. „Čeká nás velmi těžký zápas. Rozehrávač Marko, střelci Svoboda, Slezák, Bujnoch a pod košem Proleta prověří naší obranu. Chtěli bychom ještě trošku vylepšit náš výkon z posledního utkání,“ má jasno děčínský trenér Tomáš Grepl.

Svitavy naposledy vyhrály na půdě Olomoucka 96:86. „Při pondělní výhře na Hané jsme v utkání udělali i spoustu chyb. Ty se nyní snažíme odstranit a vylepšit náš herní projev. Pokud předvedeme dobrý týmový výkon, především na obranné polovině, tak věřím v naší výhru,“ podotkl asistent trenéra Martin Novák. „Děčín je známý svoji agresivní a tvrdou hrou.  Nesmíme se nechat vyprovokovat a hrát koncentrovaně celý zápas. Musíme zlepšit obranu, kde jsme měli v posledním zápase velké problémy,“ zdůraznil svitavský Pavel Slezák.

Zajímavý bude souboj pro děčínského rozehrávače Eduarda Kotáska, který na sever Čech zamířil právě ze svitavského tábora. „Tým se opírá především o výkony trojce Marko, Proleta, Svoboda. Abychom mohli pomýšlet na výhru, musíme zastavit jejich rychlý přechod do útoku a předvést celý zápas minimálně stejnou bojovnost, jako v posledních minutách zápasu s Ústím,“ dodal.