Před domácím publikem se jim zoufale nedařilo střelecky a Svitavám podlehli 59:78. Po čtyřech domácích výhrách ve čtvrtfinále tak Válečníci přišli o neporazitelnost na vlastní palubovce.

„Hráli jsme bez nasazení, takhle se nedá hrát. Byl to náš nejhorší zápas v play-off. Dovolili jsme soupeři šestnáct útočných doskoků, to je opravdu hodně. Pokud tohle nezlepšíme, nemáme šanci. Svitavy zaslouženě vyhrály,“ mračil se kouč Válečníků Tomáš Grepl. „Nebyli jsme to my. Vždy jsme se pyšnili agresivitou a energií. A tomu jsme se dnes vůbec nepřiblížili,“ smutně konstatoval děčínský Šimon Ježek.

Vyrovnaný part se zlomil mezi prvním a druhým poločasem. Tuři měli skvělý finiš toho prvního, kdy Děčínu odskočili na deset bodů, Válečníci druhou čtvrtku prohráli o jedenáct bodů. A ztrátu už nedohnali. Svitavy si i díky bodům vytáhlého Charlese Aikena drželi pohodlný náskok až do posledního hvizdu sudího a dostali se v sérii do vedení 2:1.

„Poprvé v sérii jsme ukázali, že umíme bránit. Hráči zvládali situace jeden na jednoho, ustáli jsme řadu soubojů, dařilo se nám na útočném doskoku. Rozhodlo také dobré mentální nastavení kluků. Povedl se nám závěr prvního a vstup do druhého poločasu. To bylo klíčové,“ pochvaloval si trenér Svitav Luboš Růžička.

Čtvrté utkání je na programu dnes od 18 hodin opět na děčínské palubovce.

BK ARMEX Děčín – DEKSTONE Tuři Svitavy 59:78 (15:14, 30:40, 46:60)
Nejvíce bodů: Autrey 16, Šiška 15, Ježek a Carlson 7 – Aiken 19, Marko 12, Obrien 11.
Diváci: 1040