I ve čtvrtfinále play-off je děčínskou oporou. Zkušený pivot Pavel Houška ve dvou zápasech nasázel Kolínu 26 bodů. I díky jeho příspěvku tak Válečníci v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy vedou 2:0. „Ale v Kolíně to zase budou úplně jiné zápasy. Navíc je mezi druhým a třetím utkáním skoro týdenní pauza," pravil v rozhovoru pro Deník.

Pavle, Kolín jste porazili i ve druhém zápase. Byla to ale větší fuška, než v tom prvním, souhlasíte?
Určitě, byl to jiný zápas. V tom prvním jsme na Kolín vlétli od samého úvodu a udělali si bodový náskok hned od první čtvrtky. Do toho druhého vstoupil soupeř daleko koncentrovaněji, v poločase to bylo skoro vyrovnané. Kolín k tomu jinak přistoupil, bylo ale vidět, že mu postupně docházejí síly. Do poločasu měli malou rotaci. Věděli jsme to a chtěli je utavit. Tak jsme do toho dali všechno a to rozhodlo.

Rozhodující byla třetí čtvrtina. Tam vám nejprve Kolín utekl, ale vy jste pak šli do vedení a to nepustili.
Máte pravdu. Začali jsme více proměňovat naše šance, nacházeli jsme více otevřené hráče. Byla tam kombinace několika faktorů.

Soupeř se vás držel i díky parádnímu procentu proměněných šestek. Nebylo to z vaší strany přece jen hodně faulů?
My jsme věděli, že to jsou střelci. Nechtěli jsme jim nechávat otevřené střely nebo pokusy za tři body. I proto do nás hodně najížděli a tlačili se pod koš. A z toho pak pramenily naše fauly.

Po dvou zápasech je to ideální scénář, za stavu 2:0 jedete do Kolína. Spokojený?
Ano, zatím jsme určitě spokojení.

Teď vás čekají dva zápasy na palubovce soupeře. Co od nich očekáváte?
Očekávám úplně jiné zápasy. Musíme zlepšit čtení hry, nešly nám tolik přihrávky dovnitř a ven. Největším problémem je u nás přidržování míče.

Jakub Houška říkal, že bude zvláštní, probudit se polámaný po zápase a vědět, že ten den ho čeká další. Co vy říkáte na nový systém play-off?
Kuba asi žertoval, jsme přece mladí kluci (smích). Teď vážně, je to pro mě novum. A je to zajímavější. Sám jsem zvědavý co to s námi udělá, přece jen je mezi druhým a třetím utkáním skoro týdenní pauza. A pak jsou hned dva zápasy v rychlém sledu. Rozhoduje aktuální forma v daném zápase. A také šířka lavičky.

Bylo by asi dobré vyhrát v Kolíně oba zápasy a ukončit čtvrtfinále v nejrychlejším možném termínu, ne?
To by byl takový sen. Ale k tomu je ještě hodně daleko.

Vy jste byl vybrán do All star týmu NBL, před zápasem jste dostal i cenu. Jak to potěšilo?
Jsem za to moc rád, opravdu. Ale poděkování patří mým spoluhráčům, je to vlastně jejich ocenění.