Lídr týmu pivot Pavel Houška se už těší na novou adresu do Nymburka, opora na pozici křídla Tomáš Pomikálek jí zatím tají. Jisté je, že oba borci BK Děčín po letech opouštějí a určitě mu budou chybět. Stejně jako americký rozehrávač s českým pasem John Boyer a pivot Dwight Burke…Úvodní blok letní přípravy zahájí děčínští basketbalisté bez nich. Sraz mají už dnes dopoledne.

„Nějakou představu mám, ale platí, co jsem říkal do rozhovorů na konci sezony. Definitivní není zatím nic, jasno by ale mělo být do několika dnů, nabídky jsou zajímavé a není ve hře pouze jedna," řekl v neděli odpoledne za měsíc 23letý skvělý smečař Tomáš Pomikálek.

V souvislosti s jeho jménem se nejčastěji hovoří s mistrovským Nymburkem, který chce vsadit na „omlazenou českou cestu."

„Nezlobte se, neprozradil jsem to ještě nikomu a nechci to říkat ani teď. Jestli jde o českou ligu nebo zahraničí? To už bych napověděl dost," omlouval se do telefonu český reprezentant a odchovanec libereckého basketbalu.

Po sezoně si užil pár dni volna, to mu ale pomalu končí. „Od pondělí mám nachystaný individuální tréninkový plán, už něco začnu dělat, abych byl do přípravy na novou sezonu připraven," dodal Pomikálek.

Děčín opouští i další člen národního týmu 28letý pivot Pavel Houška. Dvojnásobný nejlepší hráč Mattoni Národní basketbalové ligy se náročnějšího programu, cestování po Evropě ani konkurence neobává. Na nové angažmá a výzvu se těší. Jeho interním konkurentem v kádru bude zkušený Radek Nečas.

„Radek je výborný obránce a na jeho straně jsou i velké zkušenosti v mezinárodních soutěžích. Já ale Radka neberu jako konkurenci, ale jako hráče, od kterého se mohu hodně naučit. Takhle bych to chtěl já pojmout. Ohledně cestování jsem se bavil s Petrem Bendou. Říkal, že v sezoně je to frmol, že člověk nemá vůbec čas. Ale není to do konce života. Kariéra trvá třeba do pětatřiceti a to se dá vydržet," řekl pro nymburský klubový web Pavel Houška. Po operaci zad by měl být v pořádku.

Nováčky děčínského kádru jsou zkušený rozehrávač střelec Patrik Pope, který zásadní část uplynulé sezony odehrál v Chomutově. Druhým novým děčínským hráčem se stává jeho  odchovanec Lukáš Bažant, jenž přišel z Ústí nad Labem.

O dalších posilách BK Děčín momentálně jedná.