Děčín vyrovnal negativní ligový rekord. Nikdo nedal v utkání MNBL od sezony 1998/99 méně bodů. Stejný počet, tedy 28 bodů, zaznamenal Vyšehrad 17. února 2010. Rovněž v Nymburce.

„Pro mě to bylo nejtrapnější utkání, které jsem kdy v životě v Nymburce hrál. Nepamatuji si na takové fiasko a takovou demolici… Dnes jsme předvedli trapný výkon z hlediska útoku,“ řekl pro internetové stránky nymburského klubu Pavel Budínský, trenér BK Děčín.

Zejména druhá a poslední čtvrtina byla z pohledu děčínské ofenzivy strašidelná – vždy za pouhé tři body (13, 3, 9, 3). „Jedenáct proměněných střel z pole z šedesáti za celé utkání je tak zoufale málo. Od začátku bylo vidět, že nám nejde střelba, v některých momentech jsme nehráli ani týmově. Nedokázali jsme  hru lépe číst a Nymburk v takovém rozpoložení jasně dominoval,“ dodal děčínský kouč.

„Dnes to byl boj s větrnými mlýny. Na co jsme sáhli, bylo špatně, a když se k tomu přidá kvalitní výkon Nymburku, tak si na téhle palubovce zaděláte na ostudu raz dva,“ uvedl děčínský křídelník Luboš Stria.

Již zmiňovaný děčínský rozehrávač Bejček úspěšným trojkovým pokusem v čase 39:56 odmítl další smutný rekord. Tedy, že by Děčín za celou čtvrtinu vůbec neskóroval! „To se mi ještě nestalo. Vůbec nepamatuji, že bych odehrál utkání na takové úrovni,“ řekl k pouhým třem bodům za deset odehraných minut kouč Budínský.

Zatímco děčínská výprava opouštěla středočeské městečko, v nymburském táboře panovala dobrá nálada.

„Před tímto zápasem jsem měl trochu strach, jak po skončení v Eurocupu zvládneme tu přechodovou fázi mezi evropskými poháry a domácí ligou a podle tohoto zápasu pravděpodobně dobře. Hráli jsme s chutí a k zápasu přistoupili zodpovědně. Musím nicméně konstatovat, že výsledek dnešního zápasu rozhodně nezobrazuje rozdíl kvalit mezi naším týmem a Děčínem,“ uvedl nymburský trenér Ronen Ginzburg.