Jen namátkou – střelou z poslední vteřiny vyhráli v Prostějově, v předvánočním derby podobně trojkou Vyorala v 86:83 v Ústí nad Labem a v úterý hostí Pardubice. První vzájemný duel skončil 67:65 pro úřadující vicemistry a vedoucí celek tabulky.

Děčín má skvělou formu a bilanci 17 výher a 2 porážky chce potvrdit doma v hale v Maroldově ulici i v posledním zápase roku 2015 proti čtvrtým a ambiciózním Pardubicím. Hraje se od 17:00.

„Bude to další utkání z kategorie nejtěžších, protože naše dlouhodobá vzájemná rivalita, soutěživost a prestiž dokáží z těchto utkání udělat nelítostné boje. Navíc v prvním utkání jsme v Pardubicích vyhráli o dva body, takže je nad slunce jasné, že soupeř bude mít extra motivaci nám oplatit porážku," uvedl zkušený trenér lídra NBL Pavel Budínský.

„My musíme hrát mnohem lépe než minulý domácí zápas s Opavou a vyvarovat se zbytečných ztrát, které nám kazí náš výkon. Bude to opět bojovný, atraktivní zápas a věřím, že s dobrým koncem pro náš tým," dodal děčínský křídelník Lukáš Bažant.