Po dvou porážkách BK Armex Děčín doma porazil v předehrávce 6. kola Národní basketbalové ligy po urputném boji Opavu 72:65.

„Jsem rád, že jsme se po výhře, kterou proti kvalitnímu soupeři bereme všemi deseti, vrátili na vítěznou vlnu. Hodně nám opět pomohli fanoušci," děkoval za podporu děčínský trenér Pavel Budínský, jehož svěřenci před tím těsně podlehli na USK Praha a ostudně v repríze finále o 49 bodů v Nymburce.

Válečníci prokázali touhu po vítězství a třebaže ve druhé půli ztráceli už 9 bodů, dokázali zápas otočit. „Hrábli jsme si na dno a vzepřeli se osudu. Zlepšili jsme obranu a zvýšili obrátky. V globále to ale líbivý výkon nebyl. V první půli jsme se trápili a měli 12 ztrát, nevydařila se nám střelba."

Budínský je rád, že se jeho tým sebral po posledních nezdarech. „V Nymburce to byl ostudný výkon, nemá cenu se k tomu stavět zády, ale je umění se z něj oklepat. To, že jsme hráli další střetnutí za 48 hodin byl nejlepší lék. Tři zápasy v šesti dnech byly náročné," uvedl kouč Děčína.

Podobné pocity jako kormidelník měli i hráči. „Jsme rádi, že jsme dokázali zápas z nepříznivého stavu po dvou porážkách otočit a vyhrát. Řekli jsme si, že do toho musíme šlápnout a vyšlo to. Makali jsme, koncentrovali, věřili taktice a vyšlo nám pár střel. S Opavou je to vždycky boj," zrekapituloval duel 23letý děčínský rozehrávač Ondřej Šiška, autor 13 bodů.

Stejnou střeleckou metu dosáhl i opavský špílmachr Jakub Šiřina. „Porážka je zbytečná, dneska se tady dalo vyhrát. Myslím, že jsme byli v první půli aktivnější a agresivnější, Děčín překvapili. Vedli jsme o devět bodů a měli soupeře zadupat do země. Místo toho jsme začali dělat zbytečné chyby a nechali si vzít vítězství," litoval Šiřina a upozornil na zbytečné ztráty v obraně.

Opavě trip nevyšel, potíže měla už při cestě na sever Čech a dobrá nálada ve výpravě nemohla po porážce panovat ani při zpáteční 500 km dlouhé cestě. „Nezvládli jsme klíčovou poslední čtvrtinu, která rozhodla. Hráli jsme hloupě, nechali dát soupeře 26 bodů. Je to škoda, protože Děčín nebyl v ideálním rozpoložení a nyní jsme zde mohli získat body," prohlásil Petr Czudek, trenér Opavy.

V pondělním 7. kole čeká Děčín výjezd do Svitav.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 6. kolo:

Děčín - Opava 72:65 (20:15, 32:33, 46:45)

Nejvíce bodů: P. Houška 15, Pomikálek a Šiška po 13 - Jurečka a Šiřina po 13, Gniadek 11.