Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Děčín udržel sérii neporazitelnosti

Děčín - Ve třetím kole nejvyšší basketbalové soutěže Mattoni NBL přivítal BK Děčín na své palubovce v sobotu večer nováčka soutěže Basketbal Brno a domácí chtěli prodloužit započatou sérii neporazitelnosti na tři zápasy, když předchozí dva vyhráli. Nakonec se to podařilo, ale byla to dřina.

10.10.2009

Ilustrační foto. Foto: Deník/Karel Pech

BK Děčín – Bask. Brno

77:69 (38:24)

Utkání by se také dalo zhodnotit jako duel dvou rozdílných poločasů. V prvních dvou čtvrtinách domácí na palubovce kralovali a do kabin na velkou přestávku odcházeli v polovině utkání s nadějným náskokem čtrnácti bodů. Především druhá desetiminutovka se Děčínu podařila, když skvělou obranou dovolil svému soupeři pouze pět bodů.

Jenže po obrtáce stran tahali za delší konec provazu hosté, kteří hlavně díky trojkovým pokusům stahovali krůček po krůčku své manko až to bylo dvě minuty před koncem o jediný bodík. Víc jim ale domácí nedovolili, závěr zvládli na jedničku a zápas dotáhli do vítězného konce. „Do utkání jsme vstoupili nekoncentrovaně a především ve druhé části jsme nehráli dobře. Po obrátce se to ale zlepšilo a dokázali jsme zápas pořádně zdramatizovat, závěr ale zvládli lépe domácí, "zhodnotil utkání trenér hostů Marian Svoboda. Jeho protějšek Pavel Budínský řekl: "Odehráli jsme zatím nejlepší utkání především co se týče intenzity. Hráči to odmakali a hráli dobře hlavně v obraně. To, že se nám nedaří příliš střelecky je naše stará bolest, ale určitě si to sedne.“

Čtvrtiny: 21:19, 17:5, 17:21, 22:24. Trojky 4:9. TH 13/7:12:10. Doskoky 39:35. 850 diváků.

BK Děčín: P. Houška 22, J. Houška 14, Fenderson a Alič po 11, Hatcher 8, Soukup 6, Balík 3, Červenka 2, Pištecký 0. Za hosty nejvíce Meno 23, Norwa 10, Holanda a Černošek po 9.