„Je potěšující, že zástupci Pardubic kývli na návrh Děčína a vedení soutěže k dohrání finále 2020 v září. Mezinárodní konfrontace je vždy přínosná, ať už jiným prostředím, přivedením neokoukaných soupeřů, odlišným pojetím hry, větším počtem šancí pro mladší hráče, ale i vyplněním ligových mezer,“ prohlásil z děčínského klubu Jakub Důra, jeden ze dvou nových členů vedení soutěže.

Zářijový termín už před časem zmínil i generální manažer BK Armex Děčín Lukáš Houser.

Děčín, působící v AAC již od roku 2016, postoupil přes rakouský Gmunden. Druhým českým finalistou jsou Pardubice, které přešly přes dalšího rakouského zástupce BC Hallmann Vídeň.

Formát soutěže má dál zůstat zachovaný pro 16 celků ve čtyřech skupinách a následné play off pro první dva z každé skupiny. Účastníci budou vybíráni podle kvalitativních parametrů, ale také s ohledem na zkušenosti v AAC. Kromě tradičních celků probíhají jednání s novými zájemci, ale Alpe Adria Cup plánuje novinek mnohem víc. „Mezinárodní sport je fatálně zasažen pandemií a o to jsem šťastnější, že i přes okolnosti se jeví nadějně nejen pokračování, ale dokonce rozvoj Alpe Adria Cupu. Věřím, že tuto soutěž s unikátním duchem můžeme posunout už letos,“ uvedl pro web děčínského klubu nový ředitel soutěže Johannes Wiesmann.

Poprvé v historii se bude v soutěži hrát o finanční odměnu, a to nejen pro vítězný tým, ale také pro poraženého finalistu a oba semifinalisty. „Soutěž je atraktivní i marketingově, kde vidíme prostor k dalšímu rozvoji mezinárodní spolupráce. Navíc předběžní zájemci z okolních zemí vypadají zatím nejatraktivněji za celou historii soutěže,“ dodal Důra s tím, že počet zapojených zemí v nové sezóně je ještě otevřený.

Dosud vedle českých týmů v poháru hrála mužstva z Rakousko, Slovenska, Slovinska, Chorvatska, Maďarska a Polska.