Před úterním zápasem číslo jedna, který se hraje na palubovce Prostějova, panuje v BK Děčín dobrá nálada.

„Vidím, že se kluci na začátek semifinálové série těší, že jsou nažhavení," řekl děčínský trenér Pavel Budínský.

Jeho svěřenci smetli ve čtvrtfinále play off nevyzpytatelný USK Praha a už týden se chystají na konfrontaci s úřadujícím prostějovským vicemistrem.

„Asi bychom raději hráli dříve než v úterý, ale na druhou stranu nám delší pauza umožnila potrénovat a doléčit bolístky. Dohromady se do úterní premiéry snad dají oba Houškové, jeden má zraněný palec, druhý momentálně léčí záda. Nejdřív jsme se věnovali oživení kondice, zaměřili jsme se i na regeneraci a pomalu se postupem času začínáme  směrem k prvnímu zápasu věnovat i taktickým věcem. Trénovat budeme i v neděli."

Děčín má formu, vysokoškoláky vyřadil v 1. kole hladce 3:0 na zápasy. „Play off je pro každého svátkem, já to tak cítím. Respektujeme sílu soupeře, ale chtěli jsme se v semifinále vyhnout Nymburku a cítíme, že teď  by mohla být cesta do finále malinko schůdnější. Dokázali jsme si, že s Prostějovem můžeme hrát vyrovnané zápasy, že ho hlavně doma dokážeme porazit. Máme co jsme chtěli, budeme bojovat. Víme, že se určitá šance naskytla."

Favoritem je přesto Prostějov. „Asi ano, je to vicemistr, po základní části druhý tým tabulky, má zkušenosti z evropských poháru a hlavně hraje první, třetí a případně pátý zápas doma. Rozhodující bude psychika, hlavy hráčů," dodal  kouč Budínský.

HERNÍ ŘÁD SEMIFINÁLE:

ÚT 1. 5. Prostějov – Děčín ⋌18:00
PÁ 4. 5. Děčín – Prostějov ⋌⋌18:00
ÚT 8. 5. Prostějov – Děčín ⋌13:00
PA 11.5. Děčín – Prostějov ⋌18:00
ÚT 15.5. Prostějov – Děčín ⋌18:00

VZÁJEMNÁ BILANCE:

LIGA Děčín – Prostějov ⋌77:71
LIGA Prostějov – Děčín ⋌61:52
LIGA Děčín – Prostějov ⋌75:59
LIGA Prostějov – Děčín ⋌94:77
POHÁR Děčín – Prostějov ⋌79:68